Princ William čoskoro oslávi okrúhliny: Dostane veľkolepý „dar“

23. 05 2022 17:00 | tasr
princ William
princ William Foto: Profimedia.sk

Princ bude mať budúci mesiac 40 rokov.

Britská Kráľovská mincovňa vydá pri príležitosti 40. narodenín princa Williama päťlibrovú mincu s jeho portrétom. Princ bude svoje okrúhle narodeniny oslavovať už tento rok, 21. júna.

Vojvoda z Cambridgea, ktorý je v línii následníctva britského kráľovského trónu druhým v poradí, sa objaví na oficiálnej minci vyrazenej Kráľovskou mincovňou už druhýkrát. Po prvý raz sa tak stalo v roku 2011, a to na počesť jeho sobáša s vojvodkyňou z Cambridge.

Mincu k jeho narodeninám vytvoril dizajnér a rytec Thomas T. Docherty. Na lícnej strane je vybrazenie tváre princa Williama, číslo 40 a písmeno W. Na reverze je vyobrazenie kráľovnej Alžbety II. Na hrane mince je nápis Jeho výsosť vojvoda z Cambridgea.

profimedia-0693741582.jpg
Foto: Profimedia.sk
 

Podľa Dochertyho sa dizajnom mince snažil dosiahnuť rovnováhu medzi sviežou energiou Jeho kráľovskej Výsosti, ktorá je otcom mladej rodiny, a charakterom jeho postavenia v rámci kráľovskej rodiny. Dodal, že trojštvrťový uhol portrétu vytvára dynamickejší portrét než tradičný profil z boku.

Vysvetlil tiež, že pri tvorbe mince na digitálnej platforme využil niektoré techniky modelovania z hliny, čím dosiahol želaný trojrozmerný efekt.

profimedia-0693741634.jpg
Foto: Profimedia.sk