Charlotte Gottová hviezdou koncertu: Prečo však nespievala Srdce nehasnou?

22. 06 2022 13:30 | zv
Charlotte Ella
Charlotte Ella Foto: Profimedia.sk

Ľudia čakali, či dojemný duet odspieva.

V nedeľu a pondelok si v pražskej O2 Aréne uctili pamiatku zosnulého Karla Gotta dvoma vypredanými koncertami s názvom „Pocta Karlu Gottovi“. Poprední umelci z Česka a Slovenska odspievali maestrove najväčšie hity a na javisku sa objavila aj jeho dcéra 16-ročná Charlotte Ella.

Tak, ako sme už písali, Charlotte sprevádzala Daru Rolins v duete Zvonky štěstí, pričom slovenská diva odspievala časť, ktorú kedysi interpretoval Karel Gott. Tento duet dojal tisícky prítomných ľudí a zaslúžil si obrovský potlesk aj standing ovation.

Zdroj:Instagram/dararolins_vermi

Mnohí čakali, že Charlotte uvidia na javisku ešte raz, a to pri pesničke Srdce nehasnou, ktorú stihli s otcom naspievať ešte pred jeho smrťou. Na pódiu sa však objavil len autor hitu, Richard Krajčo, s gitarou. „S Ivanou Gottovou sme to riešili niekoľkokrát a máme na to rovnaký názor. Podľa toho, čo ta pieseň nesie, by som sa staval do role Charlottinho odchádzajúceho otca. To by bolo pre ňu bolestivé, tak sme sa rozhodli ju predviesť tak, ako vznikla. Len s gitarou,“ vysvetlil pre blesk.cz hudobník.

Prvorodenú dcéru Ivany a Karla tak chceli ušetriť pred zbytočným stresom a bolesťou. Pre celú rodinu bol tento večer plný emócií a dievčatá ho zvládli výborne. Ivana sa všetkým poďakovala a podľa jej slov by bol Karel hrdý a dojatý.

Pozrite si dokumentárny film o maestrovi Karlovi Gottovi na VOYO!

Zdroj:Instagram/charlotte_gottova