Medzinárodný deň bez nohavičiek: Tieto celebrity ho mávali viackrát do roka

22. 06 2022 17:30 | markiza.sk
Medzinárodný deň bez nohavičiek: Tieto celebrity ho mávali viackrát do roka
Medzinárodný deň bez nohavičiek: Tieto celebrity ho mávali viackrát do roka Foto: Profimedia.sk
Lady Gaga
Lady Gaga
Britney Spears

Nejeden raz sa šepkalo aj o tom, že išlo o dohodnuté akcie s paparazzmi.

Vedeli ste o tom, že dnes (22. jún) je Medzinárodný deň bez nohavičiek? Ženy po celom svete by mali na znak svojej nezávislosti a moci nechať spodnú bielizeň doma. Ohľadom vzniku tohto netradičného "sviatku" kolujú dve verzie príbehov. Prvý, ten ušľachtilejší, tvrdí, že išlo práve o podporu nezávislosti a rovnocennosti žien a druhý príbeh zase tvrdí, že ho niekto zo žartu dopísal na zoznam medzinárodných sviatkov vo Wikipedii.

Nech už je to akoľkovek, sú ženy, ktoré týmto vyjadrajia svoj postoj k rovnoprávnemu postaveniu a slobode ženy obliecť si, čo chce. Potom sú tu iné, ktoré sa dnes síce postavia práve za tento postoj, ale v minulosti nenosili nohavičky z veľmi prostoduchého dôvodu. Aby sa o nich písalo.

FOTOGRAFIE NÁJDETE V GALÉRII.

Pred časmi sociálnych sietí na seba známe speváčky, herečky či reality hviezdy pútali pozornosť odvážnejším či extravagantnejším oblečením. A mená ako Lady Gaga, Lindsay Lohan, Britney Spear či Miley Cyrus nohavičky nechávali doma. Nejeden raz sa šepkalo aj o tom, že išlo o dohodnuté akcie s paparazzmi. Kto vie kde bola pravda....

Viete inak, ako vznikli nohavičky a aká je ich história? Ich výrobu dokonca zakazovala aj cirkev. Viac sa dočítate TU.