Na Slovensko zavíta populárny celebritný homosexuál: Otvorene rieši vážne témy

23. 06 2022 09:00 | markiza.sk
Olly Alexander
Olly Alexander Foto: Instagram/ollyyears

Vidieť ho môžete aj vy!

Na Slovensko mieri veľké meno! Spevák kapely Years & Years Olly Alexander sa objaví na obľúbenom festivale Grape v Trenčíne. Years & Years sa ešte ako trio celosvetovo preslávili v roku 2015 hitom King z ich debutového albumu Communion. Aktuálne už pod pseudonymom z pôvodnej zostavy pôsobí iba spevák a herec Olly Alexander, ktorý je zároveň jednou z najvýraznejších predstaviteľov LGBTQ+ komunity na hudobnej scéne.

Olly prostredníctvom rozhovorov a charitatívnych kampaní rieši osvetu za bezpečnejší sex a je iniciátorom v boji proti šikane LGBTQ+ komunity. Taktiež otvorene hovorí o svojich bojoch s depresiou a úzkosťou, s ktorou bojuje od svojich trinástich rokov.

TIP: Lístky na festival si môžete kúpiť TU

Umelec má za sebou veľké spolupráce, napríklad aj s Eltonom Johnom. Ako Years & Years má na konte päť nominácií na Brit Awards, ako aj tri úspešné štúdiové albumy. Posledný s názvom Night Call vyšiel 21. januára 2022 a v priebehu týždňa to dotiahol na vrchol anglického albumového rebríčku. Olly žne úspechy aj v hereckej sfére, za spomienku určite stojí jeho pôsobenie v kritikmi oceňovanom seriáli It’s a Sin.

Duet s Eltonom Johnom - It's a Sin


Zaspieval si aj s Kylie Minoque


Years & Years - King