Princ Charles prijal tašky plné hotovosti od šejka. Suma je závratná

28. 06 2022 13:20 | zv
princ Charles
princ Charles Foto: Profimedia.sk

Tieto dary použil na charitu a podľa kráľovského oficiálneho zdroja neurobil nič protizákonné.

Clarence House uvádza, že princ Charles naozaj dostal charitatívne dary, no boli dodržané všetky právne postupy. Oficiálne vyjadrenie prišlo po článku, ktorý zverejnil The Times a v ktorom sa písalo, že nástupca trónu prijal kufor s hotovosťou jeden milión eur od katarského šejka, píše CNN.

Podľa Sunday Times dostal princ celkovo tri takého dary v hodnote troch miliónov eur. Prebrať si ich mal osobne od bývalého katarského premiéra a jedného z najbohatších mužov sveta Hamadu bin Jassima bin Jaber Al Thaniho v rokoch 2011 až 2015. CNN však túto správu nemajú od Sunday Times nezávisle overenú.

„Charitatívne dary od šejka Hamadu bin Jassima boli okamžite odovzdané jednej z princových charitatívnych organizácií a boli dodržané všetky právne procesy,“ uviedol Clarence House pre CNN.

Kráľovský zdroj ďalej informuje, že spochybňujú mnohé detaily v článku od Sunday Times, no nespochybňujú skutočnosť, že princ prijal charitatívne dary a všetko preverili už pred desiatimi rokmi. V spomínanom bulvárnom článku sú vraj viaceré chyby, koré riešia ich právnici.

Sunday Times písal, že princ prijal tašku obsahujúcu jeden milión eur počas súkromného stretnutia v Clarence House. Ďalší rovnaký dar si princ údajne zobral v luxusnom londýnskom obchodom centre Fortnum and Mason. Vtedy milión eur šejk vraj v bankovkách napchal do tašiek. Potom dostal ešte tretí takýto „balíček“.

Bulvárne médium však uvádza aj to, že všetky peniaze boli skutočne uložené na princove charitatívne účty, ktoré podporujú viaceré projekty a neexistuje žiaden náznak, že by platby boli nezákonné. Otázkou však naďalej zostáva, či bolo vhodné prijať takúto sumu od človeka, ktorý má pochybnú minulosť a písalo sa, že sú podozrenia, že mal v čase jeho vlády finančne podporovať teroristickú organizáciu.