Nevyriešená záhada, ktorá prenasledovala Oliviu Newton-John až do smrti

09. 08 2022 15:00 | markiza.sk
Olivia Newton-John
Olivia Newton-John Foto: Profimedia.sk

Hviezda nikdy nenašla pokoj po tom, čo jej priateľ zmizol v mori v Mexiku.

Herečka Olivia Newton-John sa po rozvode s prvým manželom Mattom Lattanzim v roku 1995 dala dokopy s kameramanom Patrickom McDermottom. Prežili deväťročný románik a často sa spolu objavovali v spoločnosti. Ich vzťah ukončila tragédia. Patrick sa koncom júna 2005 vybral na nočný rybársky výlet s ďalšími 22 ľuďmi, ale zmizol skôr, ako sa vrátil na suchú zem, bez toho, aby si to niekto všimol. Po nezvestnom mužovi pátrala polícia aj dobrovoľníci, avšak bez stopy.

Posádka na jeho rybárskej lodi našla kľúče od auta, pas a peňaženku a jeho auto bolo zaparkované v prístave San Pedro v Los Angeles. Po Patrickovom zmiznutí sa začali množiť podozrenia, že svoju smrť nafingoval a pred veľkými dlhmi sa skrýva v Mexiku. Opakované pátranie políciou, médiami a súkromnými detektívmi však nikdy nedokázalo nájsť žiadny presvedčivý dôkaz, a to aj napriek neustálym správam o jeho spozorovaní. „Nemyslím si, že s tým budem niekedy naozaj zmierená,“ vyjadrila sa Olivia v jednom z rozhovorov. „Myslím, že tu bude vždy otáznik.“

Olivia Newton-John sa z tragédie nikdy úplne nespamätala. „Stratil sa v mori a nikto nevie, čo sa vlastne stalo. Čudovať sa je ľudské. Toto sú veci, ktoré v živote musíte prijať a nechať ísť. Samozrejme, otázky vždy prídu... Žijem ďalej,“ dodala.

O tri roky po tragédii sa vydala za manžela Johna Easterlinga, s ktorým žila až do smrti. Práve on zverejnil poslednú spoločnú fotografiu iba tri dni pred jej úmrtím.

Zdroj: Instagram/therealonj