Anne Heche († 53) sa po smrti splnilo želanie

16. 08 2022 06:10 | tasr
Anne Heche na DGA Awards v Los Angeles 12. marca 2022
Anne Heche na DGA Awards v Los Angeles 12. marca 2022 Foto: Profimedia.sk

Herečku pokojne odpojili od prístrojov po tom, ako sa našiel vhodný príjemca orgánov.

Americkú herečku Anne Heche v nedeľu „pokojne odpojili od prístrojov“ po tom, ako sa našiel vhodný príjemca orgánov. V pondelok to potvrdila jej hovorkyňa Holly Baird, ktorú cituje spravodajská stanica BBC News.

K odpojeniu došlo dva dni po tom, ako Anne oficiálne vyhlásili za klinicky mŕtvu v dôsledku závažných poranení mozgu, ktoré utrpela pri dopravnej nehode v Los Angeles.

POZRITE SI AJ: PREHOVORILA ŽENA, KTOREJ ANNE HECHE ZNIČILA DOM. TOTO BY STE Z JEJ ÚST NEČAKALI

Anne Heche, ktorá sa preslávila snímkami Donnie Brasco a Šesť dní, sedem nocí i vzťahom s moderátorkou Ellen DeGeneres, bola v kóme od 5. augusta, keď svojím vozidlom narazila do domu.

Telo udržiavali pomocou prístrojov až do nedele, kým v súlade s jej želaním skúmali možnosti na darovanie orgánov. Bezprostredne nebolo známe, koľko alebo ktoré orgány budú darované, ale chirurgovia boli v nedeľu pripravení vykonať transplantácie.

Predbežné testy krvi herečky vyšli na narkotiká pozitívne, čo viedlo k vyšetrovaniu trestného činu pod vplyvom omamných látok. Vyšetrovanie i snahy o vznesenie obvinenia však podľa polície úrady zastavili po tom, ako bola vyhlásená za mŕtvu.

Podľa nemenovaných policajných zdrojov mala 53-ročná herečka pozitívny test na kokaín a fentanyl, ktorý sa v klinických podmienkach používa na tíšenie bolesti. Prítomnosť fentanylu v krvi mohla byť aj dôsledkom nemocničnej liečby.

Anne Heche bola matkou dvoch synov - Homera (2002), ktorého otcom je kameraman Coleman Laffoon, a Atlasa (2009), ktorého splodila s hercom Jamesom Tupperom. S oboma mužmi sa rozišla.