Na Voyo prichádza nová veľkolepá miniséria: Pozrite si prvé zábery

22. 11 2022 14:25 | Voyo, markiza.sk
Záber z minisérie Kráľ Šumavy
Záber z minisérie Kráľ Šumavy Foto: Voyo
Slávnostná premiéra Kráľa Šumavy sa konala v pražskej Lucerne.
Slávnostná premiéra Kráľa Šumavy sa konala v pražskej Lucerne.
Režisér Kráľa Šumavy David Ondříček

Slávnostnú premiéru v pražskej Lucerne má novinka veľkolepo za sebou.

V pondelok (21. novembra) sa v pražskej Lucerne uskutočnila slávnostná premiéra novej trojdielnej minisérie s názvom Kráľ Šumavy: Fantóm temného kraja, ktorú si môžete pozrieť už 9. decembra iba na Voyo.

Hlavnými hviezdami Voyo novinky sú český herec Oskar Hes a slovenská herečka maďarského pôvodu Judit Bárdos, ale tiež herci ako Jan Nedbal, Gabriela Heclová či Vojtěch Vodochodský, ktorého poznáte aj vďaka minisérii Iveta, ktorej pokračovanie môžete sledovať na Voyo už v prvej polovici roka 2023.

Pozrite si rozhovor s herečkou Judit Bárdos (dnes už Pecháček) na premiére novej minisérie v pražskej Lucerne:

 

EXKLUZÍVNE: HEREČKA JUDIT BÁRDOS SA VYDALA. TOTO JE JEJ NOVÉ PRIEZVISKO

Na premiére novej minisérie nechýbali ani tvorcovia David Ondříček, Daria Špačková či Tomáš Vávra, kreatívny producent Voyo Michal Reitler či programová riaditeľka TV Markíza a TV Nova Silvia Majeská. Premiéru si nenechali ujsť ani účastníci šou Love Island.

Pozrite si rozhovor s režisérom Davidom Ondříčkom zo slávnostnej premiéry v pražskej Lucerne:

 

ZÁBERY ZO SLÁVNOSTNEJ PREMIÉRY NÁJDETE V GALÉRII.

Miniséria Kráľ Šumavy: Fantóm temného kraja je nakrútená podľa skutočného životného príbehu Josefa Hasila, ktorý mal po vojne iba 21 rokov. Príbeh šumavského prevádzača na motívy knihy Návrst krále Šumavy od Davida Jana Žáka zachytáva udalosti, ktoré sa odohrali v priebehu necelých piatich rokov po nástupe komunistickej strany. Skutočný Josef Hasil boj s režimom prežil a utiekol do Ameriky, kde len prednedávnom zomrel.

Je to príbeh rodinných pút, jedného priateľstva, odvahy, vernosti a zrady.

O trojdielnej minisérii:

Je jar 1948, ešte neodznela radosť z mieru, a už sa Východ aj Západ boja tretej svetovej vojny. Oba svety od seba oddeľujú hlboké lesy Šumavy. V kuchyni Zboru národnej bezpečnosti vo Zvonkovej slúži dvadsaťštyriročný kuchár Josef Hasil. Divoký chlapec. Stihol už zažiť vojnu v nemeckom pracovnom lágri aj ako spojka medzi partizánmi. Teraz túži predovšetkým po zábave, dobrodružstve, voľnosti. To posledné, o čo sa zaujíma, je politika.

Kráľ Šumavy: Fantóm temného kraja už 9. decembra na Voyo. Pozrite si prvé zábery: