J Lo išla donaha. Odhalila úplne všetko

30. 11 2022 13:00 | zp
Jennifer Lopez
Jennifer Lopez Foto: Profimedia.sk
Jennifer Lopez
Jennifer Lopez a Ben Affleck na premiére filmu Kráska z Manhattanu v decembri v roku 2002.
Jennifer Lopez

Jej milióny fanúšikov dostali ten najkrajší darček.

Presne 20 rokov od vydania jej albumu s názvom „This Is Me... Then“ (v preklade Toto som ja... Vtedy) oznámila latinskoamerická diva Jennifer Lopez vydanie svojho najnovšieho. Album sa bude volať „This Is Me... Now“ (v slovenskom preklade Toto som ja... Teraz) a rovnako ako ten predošlý, aj tento vznikal v období, keď stojí po jej boku herec a režisér Ben Affleck.

Album z roku 2002 podľa speváčky zmapoval najkrajšie obdobie, aké dovtedy prežila. „Zachytil moment, keď som sa zamilovala do lásky môjho života,“ povedala v rozhovore s Frankom Oceanom. V mimoriadne intímnej spovedi speváčka úplne odhalila svoje prísne strážené súkromie, zaspomínala si na obdobie, keď jej do života vstúpil Affleck a úprimne porozprávala o tom, ako vyzeralo posledných 20 rokov jej života.

„Tak veľa rokov som bola v takej veľkej bolesti,“ otvorila sa umelkyňa a vysvetlila, že kým väčšina umelcov tvorí úžasné veci často v porozchodových obdobiach, keď trpia a prežívajú bolesť, ona to má presne opačne. „Keď som zamilovaná, vtedy som najviac inšpirovaná. Bolesť som si vždy držala v súkromí,“ vysvetlila, prečo práve pred dvadsiatimi rokmi vznikol jeden z jej najlepších albumov.

Odhalila, že keď sa pred rokmi borila s vymýšľaním názvu pre jej nový počin, vnukol jej ho sám Affleck, ktorý bol svedkom jeho vzniku a veľakrát bol jedným z prvých, ktorí si vypočuli čerstvo nahranú skladbu. „Toto si ty práve teraz. Všetko, čo si na tento album napísala, to si, práve teraz, v tomto momente,“ povedal jej Affleck s tým, že keď si ho po rokoch vypočuje, povie si, že to „vtedy“ bola ona, jej život – a názov bol na svete.

profimedia-0625232992.jpg
Foto: Profimedia.sk
 

Americká herečka a speváčka s odstupom času hovorí, že až teraz vidí, že vtedy tvorila album, ktorý bol ich spoločným príbehom. „Keď dnes počúvam tie texty, myslím, že som si ani neuvedomovala, že píšem niektoré naše príbehy, ktoré sa ešte len stanú. Niektoré texty boli očividne o Benovi, niektoré boli akoby rozchodové. Boli zvláštne prorocké,“ hovorí speváčka dnes.

Úprimne dodáva, že spolu s Affleckom do jej života opäť vstúpila aj inšpirácia, a toto posolstvo posunula aj ľuďom, s ktorými na novom albume pracovala.

„Pred dvadsiatimi rokmi som sa zamilovala do lásky môjho života, pracovala som na albume, ktorý sme nazvali ,This Is Me... Then‘ a celé to bolo o zachytení toho momentu času. A ja som povedala: ,Teraz sa mi stala tá najúžasnejšia, najneuveriteľnejšia vec a dôvod, pre ktorý tu sme, je, že chcem zachytiť tento moment. Pretože je to ešte lepšie, ako to bolo po prvý raz,‘“ neskrývala speváčka dojatie.

Za dvadsať rokov sa v jej živote veľa zmenilo, a práve o tom je podľa jej slov jej najnovší hudobný počin. „Som iná, aká som bola pred dvadsiatimi, osemnástimi rokmi. Prešla som si nejakými nepeknými vecami, zažila náročné časy, rozvod, prešla som si rôznymi náročnými vzťahmi. Sú tam piesne, ktoré sú o tom, čo sa mi stalo v živote, že, áno, som slávna, ale aj tak som stále Jenny z ulice, že môj život nie sú iba srdiečka a kvetinky,“ doplnila hviezda.

Vydanie nového albumu oznámila 25. novembra po ôsmich rokoch naozaj originálne. Na svojom instagramovom účte zverejnila krátke video, pričom všetky dovtedajšie príspevky z účtu vymazala. Jednoducho, toto je ona, teraz.