Hrala v Troch mušketieroch i Fantomasovi: Herečka zomrela po dlhej chorobe

02. 12 2022 09:30 | tasr
Mylène Demongeot (na snímke vľavo)
Mylène Demongeot (na snímke vľavo) Foto: Profimedia.sk

Herečka zomrela vo štvrtok v parížskej nemocnici.

Vo veku 87 rokov zomrela vo štvrtok v Paríži francúzska herečka Mylène Demongeot, ktorá od 50. rokov až po súčasnosť účinkovala v mnohých filmových kasových trhákoch.

Herečka zomrela vo štvrtok v parížskej nemocnici po dlhej chorobe, napísal na Twitteri francúzsky spisovateľ, novinár a herečkin dlhoročný priateľ Henry-Jean Servat. Jednou z jej najznámejších bola rola Milady de Winter v filmovom spracovaní Troch mušketierov z roku 1961. Okrem toho po boku Davida Nivena hrala vo filme Dobrý deň, smútok nakrútenom podľa rovnomenného románu Francoise Sagan. Film bol uvedený do kín v roku 1958.

Vo Francúzsku však Mylène Demongeot preslávili v prvom rade komédie, najmä dve trilógie, ktoré sa objavili s odstupom pol storočia — filmy o Fantomasovi zo 60. rokov a filmová séria Camping.

Obľúbená a populárna bola až do konca svojej hereckej kariéry. Po boku Gérarda Depardieua totiž účinkovala i vo filme Domov dôchodcov, ktorý je vo Francúzsku jedným z najväčších hitov roku 2022.

Mylène Demongeot bola v prvých rokoch svojej kariéry často porovnávaná so svojou súčasníčkou Brigitte Bardot — obe boli príťažlivé blondíny. Podobne ako Bardot aj Demongeot bola veľkou zástankyňou ekologických organizácií a spolkov na ochranu zvierat.

Mylène Demongeot
Foto: Profimedia.sk