Český herec zažil na nakrúcaní poriadny adrenalín

04. 12 2022 09:00 | markiza.sk
Vojtěch Vodochodský
Vojtěch Vodochodský Foto: TV NOVA

Vojtěch prehovoril o zaujímavých chvíľach.

V minisérii Kráľ Šumavy si jednu z postáv zahral aj talentovaný český herec Vojtěch Vodochodský. Zastihli sme ho na jednom z nakrúcaní a prezradil nám, ako si to užíval. V minisérii hrá aj so svojím kamarátom Janom Nedbalom. „Je tu výborná atmosféra a partia, užívam si to,“ povedal v rozhovore.

EXKLUZÍVNE: HEREČKA JUDIT BÁRDOS SA VYDALA. TOTO JE JEJ NOVÉ PRIEZVISKO

Nakrúcalo sa v exteriéroch a Vojtěch si už stihol vyskúšať aj adrenalínovú scénu. Na natáčaní prezradil, čo zažil.


Miniséria Kráľ Šumavy: Fantóm temného kraja je nakrútená podľa skutočného životného príbehu Josefa Hasila, ktorý mal po vojne iba 21 rokov. Príbeh šumavského prevádzača na motívy knihy Návrst krále Šumavy od Davida Jana Žáka zachytáva udalosti, ktoré sa odohrali v priebehu necelých piatich rokov po nástupe komunistickej strany. Skutočný Josef Hasil boj s režimom prežil a utiekol do Ameriky, kde len prednedávnom zomrel.

Je to príbeh rodinných pút, jedného priateľstva, odvahy, vernosti a zrady.

O trojdielnej minisérii:

Je jar 1948, ešte neodznela radosť z mieru, a už sa Východ aj Západ boja tretej svetovej vojny. Oba svety od seba oddeľujú hlboké lesy Šumavy. V kuchyni Zboru národnej bezpečnosti vo Zvonkovej slúži dvadsaťštyriročný kuchár Josef Hasil. Divoký chlapec. Stihol už zažiť vojnu v nemeckom pracovnom lágri aj ako spojka medzi partizánmi. Teraz túži predovšetkým po zábave, dobrodružstve, voľnosti. To posledné, o čo sa zaujíma, je politika.

Kráľ Šumavy: Fantóm temného kraja už 9. decembra na Voyo. Pozrite si prvé zábery: