Česká herečka neváhala: Pre postavu si nechala narásť chlpy pod pazuchou

05. 12 2022 13:30 | markiza.sk
Gabi Heclová
Gabi Heclová Foto: Profimedia.sk
Premiéra Kráľ Šumavy
Premiéra Kráľ Šumavy
Premiéra Kráľ Šumavy

Prijala ponuku, ktorá sa neodmieta.

Gabriela Heclová si v trojdielnej minisérii Král Šumavy, ktorú uvidíte už 9. decembra iba na Voyo, zahrala jednu z hlavných postáv.

Mladá herečka sa ponuke zahrať si v minisérii nakrútenej podľa skutočného príbehu potešila. „Takáto ponuka sa rozhodne neodmieta,“ povedala štábu TV Nova, ktorý bol priamo na pľaci.

Herečka sa na svoju postavu pripravovala individuálne a okrem naštudovania textov zmenila účes a musela si dokonca nechať narásť chlpy pod pazuchou. A práve s tým sa spája jedna vtipná príhoda.


Miniséria Kráľ Šumavy: Fantóm temného kraja je nakrútená podľa skutočného životného príbehu Josefa Hasila, ktorý mal po vojne iba 21 rokov. Príbeh šumavského prevádzača na motívy knihy Návrst krále Šumavy od Davida Jana Žáka zachytáva udalosti, ktoré sa odohrali v priebehu necelých piatich rokov po nástupe komunistickej strany. Skutočný Josef Hasil boj s režimom prežil a utiekol do Ameriky, kde len prednedávnom zomrel.

Je to príbeh rodinných pút, jedného priateľstva, odvahy, vernosti a zrady.

O trojdielnej minisérii:

Je jar 1948, ešte neodznela radosť z mieru, a už sa Východ aj Západ boja tretej svetovej vojny. Oba svety od seba oddeľujú hlboké lesy Šumavy. V kuchyni Zboru národnej bezpečnosti vo Zvonkovej slúži dvadsaťštyriročný kuchár Josef Hasil. Divoký chlapec. Stihol už zažiť vojnu v nemeckom pracovnom lágri aj ako spojka medzi partizánmi. Teraz túži predovšetkým po zábave, dobrodružstve, voľnosti. To posledné, o čo sa zaujíma, je politika.

Kráľ Šumavy: Fantóm temného kraja už 9. decembra na Voyo. Pozrite si prvé zábery: