Tomu sa hovorí splnený sen: Herec to na pľaci priznal

06. 12 2022 15:25 | markiza.sk
Jan Nedbal
Jan Nedbal Foto: TV NOVA
Premiéra Kráľ Šumavy
Premiéra Kráľ Šumavy
Premiéra Kráľ Šumavy

Nič lepšie sa mu stať ani nemohlo.

Jan Nedbal je jedným z hercov, ktorého uvidíme v unikátnej trojdielnej minisérii Král Šumavy. Zahral si Bohumila Hasila, ktorý je brat Jozefa Hasila, známeho šumavského prevádzača. „Ja som bol úplne nadšený, keď mi túto postavu ponúkli. Šoférujem tu veterána, to sa mi podľa mňa už nikdy nestane,“ prezradil herec štábu TV Nova na pľaci.

Jan Nedbal a Oskar Hess v tejto minisérii hrajú bratov, málokto však vie, že títo dvaja sú v súkromí veľkí kamaráti a dokonca spolu bývajú.


Fotografie z premiéry v Lucerne nájdete v galérii

Miniséria Kráľ Šumavy: Fantóm temného kraja je nakrútená podľa skutočného životného príbehu Josefa Hasila, ktorý mal po vojne iba 21 rokov. Príbeh šumavského prevádzača na motívy knihy Návrst krále Šumavy od Davida Jana Žáka zachytáva udalosti, ktoré sa odohrali v priebehu necelých piatich rokov po nástupe komunistickej strany. Skutočný Josef Hasil boj s režimom prežil a utiekol do Ameriky, kde len prednedávnom zomrel.

Je to príbeh rodinných pút, jedného priateľstva, odvahy, vernosti a zrady.

O trojdielnej minisérii:

Je jar 1948, ešte neodznela radosť z mieru, a už sa Východ aj Západ boja tretej svetovej vojny. Oba svety od seba oddeľujú hlboké lesy Šumavy. V kuchyni Zboru národnej bezpečnosti vo Zvonkovej slúži dvadsaťštyriročný kuchár Josef Hasil. Divoký chlapec. Stihol už zažiť vojnu v nemeckom pracovnom lágri aj ako spojka medzi partizánmi. Teraz túži predovšetkým po zábave, dobrodružstve, voľnosti. To posledné, o čo sa zaujíma, je politika.

Kráľ Šumavy: Fantóm temného kraja už 9. decembra na Voyo. Pozrite si prvé zábery: