Zomrela Herečka Kirstie Alley: Prehrala boj s vážnou chorobou

06. 12 2022 07:03 | tasr
Kristie Alley
Kristie Alley Foto: Profimedia.sk

Zomrela obklopená najbližšou rodinou.

Vo veku 71 rokov zomrela v pondelok po krátkom boji s rakovinou americká herečka Kirstie Alley. Oznámili to jej deti vo vyhlásení zverejnenom na sociálnych sieťach. TASR o tom informuje podľa agentúry Reuters a internetového portálu časopisu People. „So zármutkom vás informujeme, že naša neuveriteľná, húževnatá a milujúca matka zomrela po krátkom boji s rakovinou, ktorú jej zistili len prednedávnom,“ uviedli herečkine deti.

Alley zomrela obklopená najbližšou rodinou v centre pre liečbu rakoviny Moffitt Cancer Center na Floride. Na úmrtie herečky už reagoval jej herecký kolega John Travolta, s ktorým si zahrala v niekoľkých filmoch. „S Kirstie som mal jeden z najvýnimočnejších vzťahov. Milujem ťa Kirstie, Viem, že sa znovu uvidíme,“ uviedol Travolta na Twitteri.

Alley sa prvýkrát preslávila na prelome 80. a 90. rokov rolou v americkom sitkome Na zdravie (Cheers). Za stvárnenie Rebeccy Howe v tomto seriály získala v roku 1991 Zlatý Klóbus a cenu Emmy. V roku 1994 získala svoju druhú sošku Emmy za rolu Sally Goodson v televíznej dráme Dávidova matka. V 80. a 90. rokoch sa Kirstie objavila v mnohých známych filmoch vrátane snímok Pozri, kto to hovorí, Olsen Twins: Na to treba dvoch, Pozor na Harryho a Krása na zabitie.