Pozná trest! Muž, ktorý ukradol Lady Gage psov, si posedí dlhé roky

06. 12 2022 09:59 | tasr
Lady Gaga
Lady Gaga Foto: Profimedia.sk

Tak skoro sa na slobodu naozaj nedostane.

Muž, ktorý vlani postrelil asistenta americkej speváčky Lady Gaga a ukradol jej francúzskych buldočkov, akceptoval dohodu o vine a treste a bol odsúdený na 21 rokov odňatia slobody.

Podľa pondelkového vyhlásenia súdu bol fakt, že páchateľ postrelil práve psov patriacich speváčke, čisto náhodný. Išlo mu totiž len o francúzskych buldočkov, pretože hodnota tohto plemena sa môže vyšplhať až na niekoľko tisíc dolárov.

Lady_Gaga_Dogs_Stolen937149920940.jpg
Foto: TASR/AP
 

Vyšetrovatelia sa domnievajú, že odsúdený James Howard Jackson zrejme ani nevedel, že psy patria Lady Gage. Jackson obvinenie z pokusu o vraždu speváčkinho asistenta nepoprel, uviedol losangeleský oblastný zástupca.

Podľa prokuratúry sa Jackson spolu s ďalšími spolupáchateľmi 24. februára 2021 vozili autom po Hollywoode a hľadali francúzskych buldočkov. Zbadali asistenta Lady Gagy Ryana Fischera, ktorý troch takýchto psov práve venčil.

Jackson počas lúpeže Fischera postrelil a dvoch buldočkov ukradol; tretiemu psovi sa podarilo ujsť. Celý incident zachytila kamera na jednom z neďalekých domov. O niekoľko dní odcudzené buldočky vrátila žena, ktorá bola následne obvinená zo spolupáchateľstva.