Po prvom objatí s Kate a Williamom prišla studená sprcha: Meghan to nečakala

09. 12 2022 10:00 | markiza.sk
Kate, William, Harry, Meghan
Kate, William, Harry, Meghan Foto: Profimedia.sk

Manželku princa Harryho to prekvapilo.

Napriek tomu, že princ Harry a jeho manželka Meghan chceli žiť svoje životy mimo pozornosti celého sveta a múrov Buckinghamského paláca, rozhodli sa rozpovedať svoj príbeh, ako to v skutočnosti bolo.

Vo zverejnenom dokumente sa vojvodkyňa zo Sussexu vyjadrila k prvému stretnutiu s Harryho bratom, princom Williamom a jeho manželkou, princeznou z Walesu, Kate. A hoci sa na ich adresu nevyjadrila negatívne, idylické svetlo to na nich nevrhá.

Meghan povedala, že sa od Kate a Williama naučila, aký je skutočný život v kráľovskej rodine, píše magazín PEOPLE. „Keď Will a Kate prišli, a ja som ich tak stretla po prvý raz, prišli na večeru. Pamätám sa, že som mala na sebe roztrhané rifle a bola som bosá. Rada sa objímam, vždy som sa rada objímala,“ povedala Meghan. „Neuvedomila som si, že pre mnohých Britov je to naozaj nepríjemné,“ poznamenala.

Matka Archieho a Lillibet sa mylne domnievala, že sa tieto pravidlá etikety v kráľovskej rodine dodržiavajú iba na verejnosti. „Asi som veľmi rýchlo začala chápať, že formálnosť navonok sa sa prenáša aj dovnútra,“ povedala otvorene.

Harryho manželka a bývalá herečka očakávala, že všetky pravidlá spoločenského správania skončia na konci pracovného dňa pri dverách: „No tá formalita sa prenáša na obe strany a to ma prekvapilo,“ dodala.

Harry a Meghan
Foto: Netflix via AP
 

Prístup médií i kráľovskej rodiny

Britský princ Harry v novom dokumentárnom seriáli na streamovacej platforme Netflix upozorňuje na prístup britských médií i kráľovskej rodiny k jeho manželke Meghan. TASR správu prevzala v piatok z agentúry AFP a webovej stránky stanice CNBC.

Šesťdielny projekt prináša podrobnosti o zoznámení Harryho a Meghan Markle v roku 2016 aj o rozhodnutí tohto páru vzdať sa oficiálnych kráľovských povinností v roku 2020.

Tento dokument podľa CNBC „odhaľuje pravdu“ o zákulisnom dianí v britskej kráľovskej rodine. Harry a Meghan v ňom slovne odsúdili „nevedomú zaujatosť“ voči rase v Buckinghamskom paláci a nedostatok podpory, ktorú im kráľovská rodina prejavovala.

Kráľovská rodina podľa Meghan nepodnikla žiadne kroky voči negatívnym správam o jej osobe v médiách. Harry uviedol, že rodina ignorovala rasistický podtón v týchto správach.

Harry takisto kritizuje prístup kráľovskej rodiny k svojej matke, princeznej Diane, píše AFP.

Harry s manželkou Meghan sa v marci 2020 vzdali svojich kráľovských povinností a presťahovali sa do Spojených štátov.

Princ Harry a Meghan Markle v dokumente
Foto: Profimedia.sk