Lisa Marie Presley bola babka! Veľké odhalenie na poslednej rozlúčke

23. 01 2023 08:25 | markiza.sk
Posledná rozlúčka s Lisou Marie Presley
Posledná rozlúčka s Lisou Marie Presley Foto: Profimedia.sk

Dievčatko sa narodilo minulý rok.

Uplynulú nedeľu (22. januára) sa konala posledná rozlúčka s Lisou Marie Presley, ktorá zomrela 12. januára vo veku 54 rokov.

S americkou speváčkou a dcérou legendárneho kráľa rokenrolu Elvisa Presleyho sa rozlúčila rodina a najbližší priatelia. Obrad sa konal v Gracelande v Memphise.

Počas rozlúčky vystúpila Lisina mama Priscilla, ktorá vo svojej reči povedala, že jej dcéru všetci ľúbia a že jej to zlomilo srdce. S prejavom vystúpila aj Sarah Ferguson či líder skupiny Guns N' Roses Axl Rose, ale tiež Ben Smith-Petersen, manžel Riley Keough, dcéry zosnulej Lisy Marie.

Na pódiu prečítal slová svojej manželky, ktorá sedela v prednom rade. „Dúfam, že dokážem milovať svoju dcéru tak, ako si ty milovala mňa,“ povedal počas reči, čím potvrdil, že so svojou manželkou, 33-ročnou herečkou, má dieťa. 


Smith-Petersen, ktorý si dcéru Lisy Marie Presley zobral za manželku pred ôsmimi rokmi, žiadne ďalšie detaily ako dátum narodenia dcérky či jej meno nepovedal. Herečin zástupca však pre magazín PEOPLE potvrdil, že dvojici sa narodilo dievčatko v roku 2022.

Jediné Elvisove dieťa

Lisa Marie, ktorá sa narodila v roku 1968 - deväť mesiacov po svadbe svojich rodičov, pokračovala v šľapajach svojho otca a vybudovala si hudobnú kariéru. Vydala tri albumy, pričom z jej debutového štúdiového albumu To Whom It May Concern z roku 2003 sa predali státisíce kópií a získal vo všeobecnosti pozitívne recenzie.

Preslávila sa aj vďaka sérii manželstiev s celebritami: s popovou legendou Michaelom Jacksonom, hercom Nicholasom Cageom a hudobníkmi Dannym Keoughom a Michaelom Lockwoodom.

Z manželstiev sa jej narodili štyri deti vrátane herečky Riley Keough. Jej jediný syn Benjamin Keough spáchal v roku 2020 samovraždu.

Presley sa naposledy na verejnosti objavila v utorok 10. januára večer, keď sa spolu s matkou v Beverley Hills zúčastnili na slávnostnom odovzdávaní cien Zlatý glóbus. Obe s dojatím sledovali, ako Austin Butler preberá cenu pre najlepšieho herca za stvárnenie Elvisa Presleyho v životopisnom hudobnom filme Elvis. Počas emotívneho prejavu sa herec poďakoval rodine Presleyovcov za pomoc a rady, ktoré mu poskytli počas tvorby filmu.

Len niekoľko dní pred tým bola Lisa Marie Presley v Memphise v štáte Tennessee, aby si v Gracelande - rozľahlom sídle, kde Elvis Presley s rodinou žil -, 8. januára pripomenula výročie narodenia svojho otca.