Tieto šaty rozdelili svet na dva tábory: Do ktorého patríte vy?

24. 01 2023 11:20 | zv
Irina Shayk
Irina Shayk Foto: Profimedia.sk
Kylie Jenner
Shalom Harlow
Naomi Campbell

Niektorí ľudia sú nadšení a iní sú doslova znechutení.

Dizajnér Daniel Roseberry v pondelok ráno debutoval v Paríži s divokou jarnou kolekciou Haute Couture pre Schiaparelli. A slovo divoké doteraz nikdy nebolo výstižnejšie. Jeho šaty totiž doplnili obrovské hlavy zvierat, ktoré síce boli umelé, no vyzerali až desivo reálne.

FOTKY NÁJDETE V GALÉRII

Shalom Harlow predviedla model s hlavou snežného leoparda, Naomi Campbell kráčala po móle s ešte väčšou hlavou vlka na pleci a Irina Shayk s Kylie Jenner odprezentovali čierne šaty s prišitou obrou hlavou leva.

Aj keď kolekcia zahrňovala množstvo ďalších pútavých a zaujímavých modelov, tak ani jeden z nich nezaujal svet tak, ako spomínané zvieracie šaty. Ľudia sa okamžite rozdelili na dva tábory. Na tých, ktorí vnímajú túto tvorbu ako umenie a na tých, ktorí boli doslova znechutení

Nadšenci

Mnohí nadšenci módy híkajú nad Roseberryho kolekciou, pri tvorbe ktorej ho ovplyvnilo dielo Danteho Alighieriho zo 14. storočia, Božská komédia, ktoré je rozdelené do troch častí: Inferno (Peklo), Purgatorio (Očistec) a Paradiso (Raj). Umelec sa vyjadril, že ho obzvlášť zasiahli „leopard, lev a vlčica“, ktorí predstavujú žiadostivosť, pýchu a lakomstvo v časti Inferno. Výtvory sú zhotovené z výlučne umelých materiálov a autor takto chcel vyzdvihnúť slávu prírody a ochrániť ženu, ktorá ju nosí, uvádza módny magazín Vogue.

Kritici

Všetkým je jasné, že kolekciu rýchlosťou blesku odprezentovala do celého sveta práve Kylie Jenner a nie modelky, keďže si do prvého radu na prehliadke sadla v šatách s levou hlavou. Komentáre na tento outfit boli nezastaviteľné a ľudia sa búrili mysliac si, že ide o skutočnú leviu hlavu.

Aj keď im bolo neskôr vysvetlené, že pri tvorbe kolekcie netrpelo žiadne zviera a je to len „umelina“, ľudia sa obávajú, že sa takto môže propagovať pytliactvo, zvieracie trofeje a ignorantský prístup bohatých ľudí k prírode.

Aký tábor ste vy?