Veľká pocta pre zosnulú Hanku Zagorovú

24. 01 2023 16:29 | tasr
Štefan a Hanka
Štefan a Hanka Foto: Instagram/stefanmargita_official

Hankin manžel Štefan Margita vystúpi so vzácnymi hosťami.

Český operný spevák slovenského pôvodu Štefan Margita v utorok 24.1 večer vystúpi v pražskej O2 Arene s programom venovaným svojej zosnulej manželke, populárnej speváčke Hane Zagorovej. Na vystúpenie si prizval množstvo hostí, informuje TASR s odvolaním sa na Český rozhlas.

Niekoľko pesničiek Zagorovej zaspieva Lucie Bílá, za sprievodu veľkého orchestra by mali byť medzi hosťami tiež Vojtěch Dyk, Michal Kindl alebo sopranistka Simona Šaturová. "Na konci vystúpenia si všetci spoločne zaspievame Hankinu milovanú pieseň Sláva je bál," podotkol Margita.

Ďalšiu podobnú akciu chystá 66-ročný umelec v decembri v pražskej Lucerne, kde mávala Zagorová pravidelné vianočné koncerty.

Hana Zagorová zomrela vlani 26. augusta vo veku 75 rokov. Počas svojej kariéry naspievala takmer 900 piesní a patrila k najvýraznejším postavám popovej scény v Česko-Slovensku. Pôsobila aj ako herečka a moderátorka.

Získala tiež množstvo ocenení. V ankete Zlatý slávik sa stala druhou najúspešnejšou medzi ženami hneď po Lucii Bílej. V roku 1983 jej bol udelený titul zaslúžilá umelkyňa.
V roku 2014 získala diamantovú platňu vydavateľstva Supraphon za desať miliónov predaných nosičov. Akadémia populárnej hudby ju v roku 2015 uviedla do Siene slávy českej populárnej hudby.