Zverejnili závet Giny Lollobrigidy: Nastalo veľké prekvapenie

25. 01 2023 10:11 | tasr
Pohreb Giny Lollobrigidy
Pohreb Giny Lollobrigidy Foto: Profimedia.sk

Majetok rozdelila naozaj prekvapivo.

Zosnulá talianska herečka Gina Lollobrigida odkázala v závete polovicu majetku synovi a druhú svojmu bývalému asistentovi. Oznámili to v utorok právnické zdroje po prečítaní a zverejnení jej poslednej vôle.

Lollobrigida podľa svojej poslednej vôle a v súlade so zákonom odkázala polovicu majetku synovi Andreovi Milkovi Škofičovi, ktorého mala so slovinským manželom. Druhú polovicu odkázala svojmu bývalému asistentovi Andreovi Piazzollovi, ktorý však vyhlásil, že z herečkinho dedičstva si nehodlá vziať nič.

Italy_Obit_Gina_Lollobrigida038085929223.jpg
Foto: File AP/Jim Pringle
 

„Z dedičstva po Gine Lollobrigide si nevezmem ani cent. Celý svoj diel vložím do jej nadácie. Chcem, aby moja časť bola k dispozícii na aktivity, ktoré podporovala,“ uviedol Piazzolla pre taliansku televíznu stanicu Rai 1. Dodal, že dúfa, že k podobnému kroku pristúpi aj herečkin jediný syn.

Denník La Repubblica napísal, že herečke patrili  nehnuteľnosti v Ríme a Monaku, ako aj šperky, umelecké diela a starožitný nábytok.

Gina Lollobrigida zomrela 16. januára v Ríme vo veku 95 rokov. Smútočný obrad sa konal v bazilike Santa Maria in Montesanto na rímskom Námestí ľudu. Pochovaná je v rodnom meste Subiaco v regióne Lazio.