Streľba policajtov na nevinných študentov v aute vraj bola v poriadku

23. 08 2013 17:19 | BRATISLAVA, TVMarkíza
Študenti, po ktorých strieľali policajti na diaľnici D2
Študenti, po ktorých strieľali policajti na diaľnici D2 Foto: TVMarkíza

Policajti však mali rýchlejšie overiť či auto, po ktorom strieľali, využíval muž podozrivý z vraždy.

Streľba na študentov bola v poriadku, tvrdí to kontrola ministerstva vnútra. Tá preverovala kontroverzný zásah policajtov, ktorí na diaľnici strieľali na auto s mladými ľuďmi. Vraj sa im snažili uniknúť.

Policajti mali rýchlejšie overiť či auto, po ktorom strieľali na diaľnici D2, využíval muž podozrivý z vraždy. Tvrdí to minister vnútra Robert Kaliňák, podľa ktorého výsledky inšpekcie hovoria, že samotný júnový zákrok na podozrivé auto bol v poriadku, no po dvojnásobnej vražde na Orave mali rýchlejšie preveriť, či podozrivý stále využíva spomínané auto.

 

Policajti na diaľnici D2 pri Kútoch výstrelmi zastavili auto, ktoré v minulosti patrilo Milanovi Ďurišovi, polícia ho v tom čase hľadala v súvislosti s dvojnásobnou vraždou. V aute však sedeli štyria mladí ľudia.

"V tomto prípade malo trvať kratšie preverovanie, či to auto bolo alebo nebolo v pátraní a či ho využíval páchateľ. Objektívne poviem, že tu sme mali byť rýchlejší. Aj z tohto prípadu sme sa poučili. Systém, ktorý máme, musíme zlepšiť a zaviesť prísnejšie normy. K výmene a overovaniu operatívnych informácií musí dochádzať rýchlejšie," povedal minister vnútra Kaliňák.

Študenti, po ktorých strieľali policajti na diaľnici D2.
Foto: TVMarkíza
 

Komentáre (0)