V Bratislave môže vyrásť centrum pre utečencov. Už sa kreslia plány

22. 07 2015 10:32 | BRATISLAVA/etrend.sk, mm
Vizualizácia integračného centra
Vizualizácia integračného centra Foto: Atrios group/Stamina

Súčasťou komplexu by mala byť aj mešita.

Téma utečencov sa bytostne dotýka aj Slovenska, hlavne po informáciách, že prichýlime 100 sýrskych migrantov a s ďalšími 500 pomôžeme Rakúsku. Teraz týždenník Trend na svojom webe zverejnil plány súkromnej firmy, ktorá pripravuje pre utečencov integračné centrum v bratislavskom Ružinove na Teslovej ulici. Investor to zatiaľ berie len ako štúdiu, ktorú ešte musí vysvetliť verejnosti a presvedčiť ju o správnosti tohto projektu.

„Súčasnú situáciu, keď očakávame vlny prisťahovalcov z rôznych kultúrnych prostredí, treba chápať ako výzvu a novú príležitosť. Jednak môžu vzniknúť podnikateľsky úspešné projekty či nové firmy na pokrytie požiadaviek novovznikajúcich sociálnych zoskupení. Hlavne ale treba imigrantov začleniť do spoločnosti tak, aby sme eliminovali nedostatok pracovných síl, najmä z pohľadu demografického vývoja Slovenska," povedal pre týždenník konateľ investorskej firmy Miroslav Kožuch.

Súčasťou aj mešita

Vizualizácia ráta so 6 a 9 podlažnými vežami, ktoré budú prepojené podnožou na prízemí. Komplex by mal poňať okolo 500 ľudí, ktorí by mali zabezpečenú lekársku starostlivosť, remeselné dielne, opateru malých detí, či kultúrne a športové vyžitie. Taktiež by tam mala vyrásť malá mešita, čo pre aktuality.sk potvrdil aj investor.

„Zostáva veriť, že aj občania podporia túto myšlienku a pochopia, že pomocou iným pomôžeme aj sami sebe," uzavrel Kožuch.


Komentáre ( 0)