Na poste šéfa košickej záchranky skončil Ján Šteso

15. 08 2016 15:26 , článok bol aktualizovaný 15. 08 2016 19:15 | KOŠICE/TASR
Ilustračná snímka
Ilustračná snímka Foto: TV Markíza

Záchranná služba Košice roky platí spoločnosti Medis Nitra za defibrilačné elektródy k defibrilátorom dvakrát vyššiu cenu ako ministerstvo vnútra od firmy Medishop Slovakia.

Vo funkcii riaditeľa štátnej Záchrannej služby Košice skončil vo štvrtok (11.8.) Ján Šteso. O uvoľnenie z postu požiadal ministra zdravotníctva Tomáša Druckera (nominant Smeru-SD), ktorý jeho požiadavke vyhovel. Šteso sa má presunúť na inú pracovnú pozíciu v manažmente Záchrannej služby Košice. Tá pritom tento rok na seba upozornila neefektívnymi nákupmi. Informujú o tom dnes denníky Hospodárske noviny a SME.

Záchranná služba Košice podľa Hospodárskych novín roky platí spoločnosti Medis Nitra za defibrilačné elektródy k defibrilátorom dvakrát vyššiu cenu oproti rovnakému materiálu k totožným prístrojom, ktoré nakupuje ministerstvo vnútra od firmy Medishop Slovakia. Rezort vnútra si na štvorročné obdobie vyrokoval cenu necelých 43 eur s DPH za jednu elektródu. Košická záchranka ju odoberá za 97 eur s DPH.

 

Hovorkyňa ministerstva zdravotníctva Stanislava Luptáková pre Hospodárske noviny uviedla, že tieto elektródy boli obstarané formou elektronického trhoviska a ak sa preukáže akékoľvek pochybenie či podozrenie z manipulácie pri tomto obstarávaní, ministerstvo je pripravené podniknúť všetky kroky na jeho náležité prešetrenie. Záchranná služba Košice sa mala podľa Hospodárskych novín celkovo tromi nákupmi zaviazať odobrať od firmy Medis Nitra 593 elektród.

Tlačový odbor ministerstva vnútra pre denník uviedol, že pre viacero podozrivých nákupov Záchrannej služby Košice cez Elektronický kontrakčný systém sa rozhodli podať podnet na ministerstvo zdravotníctva, a to pre podozrenie z machinácií pri verejnom obstarávaní.

Námestníčka šéfa Záchrannej služby Košice Andrea Kočišová však argumentovala, že sa pri verejnom obstarávaní držia striktne zákonov a interných predpisov organizácie. Korupciu či akúkoľvek manipuláciu odmieta. Ako podotkla, uzavreté obchody boli výsledkom regulárneho postupu obstarávania v súlade s obchodnými podmienkami elektronického trhoviska.

Komentáre (0)