Smer odmieta spojenie s agentúrou Evka. Porovnajte si videá

22. 11 2016 12:32 , článok bol aktualizovaný 22. 11 2016 20:04 | BRATISLAVA/TASR, TV Markíza
Porovnanie videa zo snemu strany Smer a z predstavenia loga
Porovnanie videa zo snemu strany Smer a z predstavenia loga Foto: Smer-SD/TV Markíza

Strana tak reagovala na vyhlásenie bývalej zamestnankyne ministerstva zahraničných vecí, ktorá naznačila spojitosť agentúry so Smerom.

Agentúra Evka sa nikdy nepodieľala na predvolebných kampaniach, ani na programe snemov strany SMER - sociálna demokracia. Pre TASR to uviedol tlačový odbor strany Smer-SD.

Strana tak reagovala na pondelkové (21. 11.) vyhlásenie bývalej zamestnankyne Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Zuzany Hlávkovej, ktorá obvinila rezort diplomacie z predražených zákaziek súvisiacich so slovenským predsedníctvom v Rade EÚ.

 

Hlávková uviedla, že k podujatiu predstavenia loga slovenského predsedníctva bol z troch zaslaných návrhov agentúr, ktoré mali zastrešovať podujatie, automaticky vybratý práve návrh Agentúry Evka za 156-tisíc eur ako ten, ktorý sa bude realizovať. Rovnaká agentúra sa podľa bývalej zamestnankyne mala podieľať i na príprave slávnostného snemu strany Smer-SD z decembra 2015 v Nitre.

krasna1 copy.jpg
Foto: Smer-SD, TV Markíza
 

Tu si pozrite celé video zo slávnostného snemu strany Smer-SD z roku 2015.

Záznam z predstavenia loga:

 

Zároveň upozornila taktiež na to, že rozpočty viacerých projektov sa po príchode externej poradkyne Zuzany Ťapákovej začali navyšovať. Hlávková mala o tom upovedomiť svojím listom i priamo ministra. Podľa jej slov Lajčák však v tejto veci nekonal. Ponúkol jej na ministerstve iné miesto, ona odmietla.

Bývalá zamestnankyňa sa obrátila na Transparency International Slovakia, ktoré podalo podnet na Úrad pre verejné obstarávanie, Protimonopolný úrad SR a Najvyšší kontrolný úrad SR.

Rezort diplomacie jednoznačne odmietol tvrdenia Hlávkovej a Transparency International Slovakia o pochybnostiach pri obstarávaniach spojených s predsedníctvom. Hovorca ministerstva Peter Stano uviedol, že rozpočet predsedníctva sa dodržiava, a nielenže k jeho navyšovaniu nedochádza, ale podarí sa mu dokonca dosiahnuť úsporu.

Komentáre ( 0)