Rezešovci predávajú svoju luxusnú vilu: Zlaté kachle, tiger pod vaňou, Versaceho koberce

09. 01 2019 10:54 | KOŠICE/tvnoviny.sk
Interiér.
Interiér. Foto: remax, realitná kancelária
Luxusná vila.
sedem.jpg
Luxusná vila.

Sídlo má dve podlažia, zariadené je v barokovom štýle, aj s bazénom.

Kedysi to bola jedna z najbohatších slovenských rodín, potom sa spamätávali z vlastných osobných tragédií. Rodinný klad Rezežovcov z Košíc. Naposledy na verejnosti rezonovalo meno Evy Rezešovej, ktorú pustili z maďarského väzenia po šiestich rokoch za to, že na diaľnici pod vplyvom alkoholu zabila štyroch ľudí.

Začiatkom tohto týždňa sa na realitných portáloch objavil inzerát s ponukou na predaj luxusného rodinného domu v mestskej časti Košice-Západ. Vila stojí na Kremnickej ulici. Býval v nej oceliarsky magnát, privatizér košických železiarní, majiteľ futbalových klubov 1. FC Košice a Sparta Praha, mecenáš HZDS a minister dopravy Mečiarovej vlády Alexander Rezeš s rodinou. Teraz v ňom žije vdova po tomto miliardárovi Eva Rezešová s dcérou Evou Rezešovou - Varholíkovou.

„V exkluzívnom zastúpení ponúkame na predaj rezidenciu situovanú v lukratívnej časti mesta Košice nad Popradskou ulicou, vhodnú aj pre najnáročnejšieho klienta," uvádza inzerát zverejnený košickou realitnou kanceláriou Remax.

Obývačka.
Foto: remax, realitná kancelária
 

Tento rodinný dom je na  pozemku o výmere 1580 m2, pričom zastavaná plocha je 481 m2. Rodinný dom prešiel kompletnou prestavbou v roku 2004 a zariadený je v barokovom štýle. Konštrukcia domu je tehlová, okná a dvere sú drevené z euro hranolov. 

Podlahy v obytných miestnostiach sú mozaikové dubové parkety, v zádverí, kuchyni, kúpeľniach, wc na chodbách a schodoch, je inštalovaný taliansky mramor. Vykurovanie v celom dome je podlahové. Píše sa ďalej v inzeráte.

Na prízemnom podlaží je vstupná hala, centrálny priestor pozostávajúci z obývacej izby, jedálenského sedenia, šatníka, kuchyne a dvoch toaliet.

Obývacia miestnosť o ploche 100 m2, má priamy vstup do bazénovej časti.V miestnosti sa nachádza krb obložený zeleným talianskym mramorom, ktorý okrem estetickej funkcie spĺňa aj funkciu výhrevnú. 

Na stenách sú tapety, strop ma benátsky štuk, ktorý odráža svetlo, vytvára hĺbku, a dojem, že sa v ňom prelínajú farebné odtiene, čim dotvára veľkolepé architektonické detaily interiéru.

Bazén.
Foto: remax, realitná kancelária
 

Obývacia izba je voľne prepojená s jedálňou ( 51 m2). V izbe dominuje dobový nábytok, historické kachle potiahnuté 24-karátovým plátkovým zlatom a koberce Versace. Z miestnosti je vstup do záhrady. Plne vybavená kuchyňa so spotrebičmi má plochu 22 m2.

Na vrchnom podlaží je situovaná detská izba, dve komfortné spálne, dve kúpeľne a šatník.
Väčšia zo spálni ma plochu 63 m2 a je kompletne vybavená interiérom Versace. V spálni dominuje veľká manželská posteľ 2,2 x 2,5 m s baldachýnom a pozlátenou konštrukciou.

Interiér.
Foto: remax, realitná kancelária
 

V suteréne sa nachádza kotolňa, práčovňa so sušiarňou, vaňou a dvoj dresom,šatník, kuchyňa so špajzou, solárium, sauna, WC s dvoma sprchovými kútmi.

Všetky koberce v dome boli vyrobené na mieru od Gianniho Versace. Dom disponuje internetom, alarmom s pohybovými senzormi, kamerovým systémom a video vrátnikom.

Cenu tejto nehnuteľnosti v inzeráte neuvádzajú. Denník Korzár však uvádza, že vila má hodnotu viac ako milión eur.

Interiér.
Foto: remax, realitná kancelária
 

Manažér Mečiarovej kampane

Už zosnulý magnát a otec Evy Rezešovej v roku 1994 bol manažérom Mečiarovej volebnej kampane.

Vzápätí sa stáva ministrom dopravy a v divokej privatizácii získava takmer „za babku" 10 percent akcií Východoslovenských železiarní. O tri roky neskôr už vlastní takmer polovicu oceliarskeho gigantu. Rodinný klan Rezešovcov bol dlhé roky pod drobnohľadom médií i verejnosti.

Po smrti otca Alexandra v roku 2002 sa však postupne pred svetom uzavreli. Kedysi to bola jedna z najbohatších slovenských rodín, teraz sa spamätávajú z vlastných osobných tragédií.