Čo hovoria architekti o pompéznom interiéri u Rezešovcov? Vkus nekúpite za žiadne peniaze

12. 01 2019 19:00 | KOŠICE/TV Markíza
Interiér luxusnej vily.
Interiér luxusnej vily. Foto: TVNOVINY.sk

Realitná kancelária ponúka luxusný dom na predaj, cenu prezradia iba vážnym záujemcom.

Hviezdou týždňa na Slovenskom realitnom trhu sa stal dom Evy Rezešovej, manželke po zosnulom Alexandrovi Rezešovi.

Nehnuteľnosť je na predaj a zaujala najmä pompézne zariadeným interiérom. Architekti a dizajnéri naprieč Slovenskom však nad takýmto štýlom, ktorému prischol názov „podnikateľské baroko", neveriaco krútia hlavami.

Tiger v kúpeľni, pozlátené historické kachle, originály obrazov či značkové koberce. To je iba zlomok prepychu v akom žili Rezešovci. Realitná kancelária ponúka dom na predaj. Cenu prezradia iba vážnym záujemcom, no šepká sa o milióne eur.

„Myslím si, že toto sa nedá predať, že to je nepredajné za to čo by si majiteľ žiadal alebo za to čo do toho investoval," povedal architekt Rudolf Lešinský.

Proti gustu žiaden dišputát, no architektom a dizajnérom sa zariadenie domu príliš nepáči. „Kompozične nezohrané, rozhádzané ako keby svojvoľne po priestore s nie jasnou logickou myšlienkou," hovoril architekt Miloš Hajník.

„Proste nefunguje to, ako keby ste si na tanier dali najlepšie suroviny suši, steak hľuzovky, bude to mať veľkú cenu, ale nebude to chutiť," reagoval architekt Lešinský.

Luxusná vila na výbornej košickej adrese sa predáva výlučne so zariadením interiéru, a to m,á podľa našich informácií, vyššiu hodnotu ako samotná nehnuteľnosť. 

Dom kompletne zrekonštruovali v roku 2004, dva roky po smrti magnáta Alexandra Rezeša. Súčasťou vily je garáž, bazén či sauna. Interiér však už nezodpovedá moderným predstavám dizajnérov. Tí uprednostňujú minimalizmus. 

„Vkus sa nedá kúpiť žiadnymi peniazmi, to je tak, to sa jednoducho nedá kúpiť," skonštatoval Lešinský.

Rezešovci zažili vzostupy i pády. Alexander Rezeš v roku 1994. Šéfoval volebnej kampani Vladimíra Mečiara, neskôr privatizoval Košické železiarne a bol dokonca ministrom dopravy. Jeho syn Július sa stal ako 25. ročný členom dozornej rady oceliarskeho gigantu. 

Firmu nakoniec pred krachom zachraňovala americká investícia. Rezešova dcéra Eva v roku 2012 spôsobila pod vplyvom alkoholu dopravnú nehodu, pri ktorej zahynuli štyria ľudia. Minulý rok v auguste ju prepustili a vrátila sa práve do rodičovského domu, ktorý je teraz na predaj. Rodina sa zrejme chystá opustiť Slovensko.