Slovensko má oddnes novú prezidentku. Na základe marcových volieb sa ňou stala Zuzana Čaputová.
19.15 - Prezidentku čaká o pár minút posledný bod jej dnešného pracovného
programu - slávnostná recepcia. Pred Redutou, kde sa večera bude podávať
je Viktor Vincze. Pozrite si, čo vie o recepcii
17.51 - Prezidentka Zuzana Čaputová položila vence pri pamätníku Brána slobody na Devíne.
15.52 - Obedové menu pre seniorov tvoril okrem tofu mousse v uhorkovom kabátiku s kôprovým olejom a bezlepkovým pečivom aj tradičný slepačí vývar a grilované kuracie prsia Supréme so zemiakovým pyré a pečenou zeleninou, ako dezert čokoládová terina s lesným ovocím.
15.01 - Po tomto akte nasledoval slávnostný obed so seniormi z celého Slovenska.
14.51 - Prvá prehliadka Čestnej stráže.
14.50 - Prezidentka Zuzana Čaputová si preberá symbolicky Prezidentský palác od predchodcu Andreja Kisku.
14.40 - V Katedrále sv. Martina sa skončila na ekumenickú pobožnosť Te Deum, prezidentka si následne prevezme symbolicky kľúče od paláca.
14.25 - Kým Zuzana Čaputová bola na ekumenickej bohoslužbe, členovia Čestnej stráže sa pred Prezidentským palácom pripravovali na jej príchod.
13.38 - Začala sa ekumenická bohoslužba v Dóme sv. Martina
13.00 - Prezidentka prechádza Starým mestom a zdraví sa s ľuďmi.
12.45 -
Zuzana Čaputová ako vrchná veliteľka ozbrojených síl pozdravila vojakov nastúpených na Hviezdoslavovom námestí.
12.10 -
Nová prezidentka
predniesla svoj prvý prejav
.
12.07 - Zuzana Čaputová zložila sľub a stala sa novou prezidentkou Slovenskej republiky.
11.59 -
V Redute sa začala mimoriadna schôdza NR SR, úvodnú reč mal Andrej Danko.
11.50 - Zuzana Čaputová vchádza do Reduty v bledomodrých šatách.
11.37 - Prvé faux pas. Andreja Danka priviezli do Reduty až po prezidentovi Kiskovi.
11.34 -
Do Reduty vchádza premiér Peter Pellegrini a krátko po ňom aj Andrej Kiska s manželkou.
11.29 - Odchádzajúci prezident Andrej Kiska s manželkou Martinou odchádza do Reduty.
11.22 -
Pred Redutou nie sú len priaznivci, ale aj odporcovia Zuzany Čaputovej.
Jeden z nich zakričal - fúj
11.21 -
Do Reduty prišiel aj porazený protikandidát Zuzany Čaputovej v 2. kole Maroš Šefčovič, ako aj arcibiskup Róbert Bezák
11.14 - Kým dcéry a rodina Zuzany Čaputovej už dorazili do Reduty, budúca prezidentka v tejto chvíli nasadá do auta v Pezinku a mieri do Bratislavy
11.07 -
Do Reduty prišiel už aj exprezident Rudolf Schuster.
11.04 - Program inaugurácie Zuzany Čaputovej
10.55 -
Martin Daňo odovzdal techniku, do Reduty išiel iba s mobilom.
10.44 - Reduta je pripavená pre hostí na inauguráciu.
10.43 -
Robert Fico oznámil, že nepríde na inauguráciu zdôvodu účasti na dlhodobo plánovanej svadbe mimo Bratislavy.
10.34
- Kontroverzný bývalý prezidentský kandidát Martin Daňo prišiel na inaguráciu Zuzany Čaputovej, musel prejsť bezpečnostnou prehliadkou. Odmietol odovzdať videotechniku, do vnútra ho preto nechceli vpustiť.
Komentáre (0)