Slovensko v noci zasiahol Mortimer, v týchto okresoch platí výstraha 2. stupňa

29. 09 2019 09:56 , článok bol aktualizovaný 30. 09 2019 14:07 | BRATISLAVA/Robert Ďurkáč
Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: Shutterstock.com

Veterno bude na celom území.

Do Európy sa dostala hlboká tlaková níž, ktorú nemeckí meteorológovia pomenovali Mortimer. V nedeľu priniesla silný vietor do Nemecka a počas noci sa presunula aj na naše územie, odkiaľ bude pokračovať ďalej na východ. Prinesie dážď, ale najmä silný vietor, obzvlášť na horách, informuje imeteo.sk.

Aj Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) upozorňuje, že počas celého pondelka (30. 9.) bude na celom území Slovenska fúkať silný vietor. V tejto súvislosti vydal výstrahy prvého aj druhého stupňa.

Výstraha prvého stupňa platí pre Banskobystrický kraj od 13. do 23. hodiny, pe Trenčiansky kraj platí výstraha do 20. hodiny, pre Košický do 18. hodiny.

Výstrahu druhého stupňa vydal SHMÚ pre časti Bratislavského, Nitrianskeho, Trnavského, Prešovského a Žilinského kraja, posledných dvoch zmienených krajoch výstraha platí do 20. hodiny.

Celkovo ide o 12 okresov, v ktorých platia výstrahy 2. stupňa pred vetrom, menovite Bratislava, Dunajská Streda, Galanta, Hlohovec, Nitra, Pezinok, Piešťany, Senec, Trnava a na severe Slovenska pre okresy Liptovský Mikuláš, Poprad a Tvrdošín, v ktorých môže vietor na horách v nárazoch dosahovať 38-44 m/s, teda 138-158 km/h.

Výstrahy pred vetrom na pondelok 30. septembra.
Foto: SHMÚ
 

Komentáre ( 0)