Český podnikateľ Petr Kellner prevezme CME, v balíku je aj TV Markíza

28. 10 2019 06:50 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk
TV Markíza
TV Markíza Foto: TV Markíza

Očakáva sa, že akvizícia bude dokončená okolo polovice roku 2020.

CME, spoločnosť vlastniaca a riadiaca TV Nova v Českej republike a TV Markíza na Slovensku, bude predaná dcérskej spoločnosti PPF, spoločnosti českého miliardára Petra Kellnera. Včera v noci kúpu schválila a oznámila správna rada CME.

CME prevádzkuje 30 televíznych staníc a ďalšie rozhlasové kanály a streamingové služby v piatich európskych krajinách nielen v Českej republike a na Slovensku, ale aj v Rumunsku, Bulharsku a Slovinsku. Rozhodnutie predať spoločnosť bolo výsledkom analýzy všetkých potenciálnych strategických alternatív a prišlo po šiestich rokoch nepretržitého rastu.

Dokončenie predaja je stále predmetom niekoľkých podmienok, medzi nimi aj schválenie regulačnými orgánmi a očakáva sa, že predaj bude sfinalizovaný počas prvej polovice roku 2020.

Vlastník PPF, Petr Kellner, dnes v tlačovej správe povedal: „CME je zdravá a dobre vedená spoločnosť. Neplánujeme vykonať žiadne výrazné zmeny v jej činnosti."

Ako vedúca televízna stanica na Slovensku, TV Markíza si cení vysokokvalitnú zábavu a prináša objektívne informácie divákom a užívateľom.

Matthias Settele