SÚHRN DŇA: Matovič sa dohodol so „svalovcami“ a už vieme, kedy a ako si vo fitku zacvičíme

25. 05 2020 19:00 | BRATISLAVA/mm
Predseda vlády Igor Matovič po rokovaní so zástupcami fitnes centier
Predseda vlády Igor Matovič po rokovaní so zástupcami fitnes centier Foto: FB/OĽaNO

Prečítajte si tie najdôležitejšie udalosti, ktoré sa udial za posledných 24 hodín.

Igor Marovič sa ešte v nedeľu neskoro večer doťahoval so zástupcami fitnescentier na Facebooku. Najviac im vyčítal avizované zablokovanie diaľnice D1. V skratke by sa dalo zhrnúť, že ak od tohto nápadu „svalovci" neustúpia, tak im to predseda vlády spočíta.

Cez noc zrejme horúce hlavy vychladli, keďže sa napokon po D1 konala len spomalená jazda, po ktorej si obe strany sadli za rokovací stôl. Výsledok bola dohoda, že všetci zúčastnení budú akceptovať popoludňajšie rozhodnutie konzília odborníkov.

Tí rozhodli, že fitnescentrá sa v najbližších dňoch ešte neotvoria. Pre zmiernenie napätia však avizovali, že sa tak udeje budúcu stredu (3. júna). Premiér nato doplnil, že 5. fáza uvoľňovania bude masívna. Do éteru pustil aj malú ochutnávku.

Téme sme sa viac venovali TU a TU.

Správy, ktoré stoja za pozornosť

Čierna Hora nehlásila v nedeľu nijakých nakazených novým druhom koronavírusu. Po 68 dňoch, odkedy v nej zaznamenali prvý prípad nákazy, sa tak táto krajina stala prvou v Európe, ktorá na svojom území neeviduje nikoho infikovaného koronavírusom SARS-CoV-2.


Nitriansky okresný súd poslal za mreže štyroch z piatich útočníkov, ktorí boli účastníkmi bitky pred nitriansky barom Mariatchi.


V nedeľu pribudli na Slovensku dva prípady nákazy novým koronavírusom. Laboratóriá vykonali dokopy 645 testov.


Všetky správy o koronavíruse nájdete TU a autorské články zasa TU.

Komentáre ( 0)