Fico: Som pripravený zmeniť svoje správanie

26. 05 2020 09:55 , článok bol aktualizovaný 26. 05 2020 12:19 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk, TASR
Robert Fico.
Robert Fico. Foto: TASR

Šéf sociálnych demokratov tvrdí, že ho zaujíma iba to, čo posilní Smer.

Predseda Smer-SD Robert Fico tvrdí, že mu nejde o funkcie, ale stabilnú sociálnodemokratickú stranu so silným mandátom.

„Som pripravený zmeniť svoje správanie. Nehovorím k novinárom, ale o vzorci správania sa ako politika. Samozrejme, že sme dotrhaní, unavení a potrebujeme nových bojovníkov, ale nie teoretikov a slniečkarov. Nie som tu na to, aby som sa bil o nejaké funkcie. Dám mu všetko, už nemám kam ísť. Pomohol som ľuďom k funkciám a očakávam, že oni teraz pomôžu Smeru. Zaujíma ma zmena, ktorá posilní stranu," vyhlásil pred novinármi.

Odmietol sa vyjadrovať k vnútrostraníckym veciam a tvrdí, že to nebude robiť ani do budúcnosti. Chce využiť svoje 30-ročné pôsobenie, aby strane odovzdal to, čo sa naučili. „Viem, čo mám robiť, ako sa mám správať," povedal.

TIP: Pellegrini vyzval Fica, aby odišiel z predsedníckej funkcie

„Mal som nevídanú politickú kariéru. Rovnako aj Richard Raši, Peter Pellegrini i Robert Kaliňák. Títo ľudia si musia sadnúť a povedať, čo so Smerom," tvrdí.

Na otázku, či by prijal funkciu čestného predsedu po dohode v strane, odpovedal, že ho treba nechať využiť 30-ročné skúsenosti. "Patrím medzi tých politikov, ktorí si kladú otázku, nie čo Smer-SD urobí pre mňa. Smer-SD už pre mňa urobil veľmi veľa," skonštatoval.

Premiér Peter Pellegrini a predseda strany Smer-SD Robert Fico.
Foto: TASR
 

V Smere-SD sa diskutuje o zmenách a o budúcnosti strany. Podporu diskusii o výmene vo vedení už avizovalo viacero predstaviteľov strany. Viacero jej členov by uvítalo vzájomnú dohodu a kompromis na vedení strany medzi oboma lídrami, teda súčasným predsedom Ficom a podpredsedom strany Petrom Pellegrinim. Niektorí pripustili funkciu čestného predsedu pre Fica.

 

Pellegrini už prejavil záujem kandidovať o post predsedu Smeru-SD. V nedávnom rozhovore pre TASR skonštatoval, že strana potrebuje generačnú výmenu. Nevylúčil ani odchod zo strany, zrejme by ho nasledovali aj viacerí spolustraníci. Chce novú a modernejšiu sociálnu politiku. Podporu mu vyjadrili aj poslanci Bratislavského samosprávneho kraja za Smer-SD.

 

Komentáre ( 0)