Exšéf PPA Ľubomír Partika zostáva vo väzbe, jeho kolega Kodada ide na slobodu

08. 07 2020 16:08 , článok bol aktualizovaný 08. 07 2020 16:23 | BRATISLAVA/TASR
Rozhodovanie o väzbe Mareka Kodadu.
Rozhodovanie o väzbe Mareka Kodadu. Foto: TV Markíza

V stredu o tom rozhodol senát Najvyššieho súdu (NS) SR.

Niekdajší riaditeľ Pôdohospodárskej platobnej agentúry (PPA) Ľubomír Partika zostáva vo väzbe, zatiaľ čo bude niekdajší úradník z ministerstva pôdohospodárstva Marek Kodada vyšetrovaný na slobode. V stredu o tom rozhodol senát Najvyššieho súdu (NS) SR. Iinformovala o tom jeho hovorkyňa Alexandra Važanová.

Sťažnosť obvineného exšéfa PPA Partiku senát NS SR zamietol ako nedôvodnú. Bývalého riaditeľa rezortnej sekcie rozvoja vidieka a priamych platieb na ministerstve pôdohospodárstva Kodadu prepustil senát 2T na slobodu s tým, že mu väzbu nahradil dohľadom probačného a mediačného úradníka.

„Zároveň senát uložil obvinenému povinnosť oznámiť policajtovi, prokurátorovi alebo súdu, ktorý vedie konanie, každú zmenu miesta pobytu, a uložil mu aj zákaz vycestovania do zahraničia a zákaz akéhokoľvek kontaktu či komunikácie s osobami ďalších obvinených a svedkov v danej trestnej veci," doplnila Važanová.

Polícia zadržala oboch v apríli v rámci akcie Dobytkár, v ktorej ide o úplatky v súvislosti s agrodotáciami v hodnotách prevyšujúcich 10 miliónov eur. V tej istej kauze je najnovšie obvinený aj nitriansky podnikateľ Norbert Bödör, ktorý je tiež svedkom v kauze vraždy novinára Jána Kuciaka.

Norberta Bödöra v ostatných dňoch nezobral do väzby sudca Špecializovaného trestného súdu. O sťažnosti prokurátora voči tomuto rozhodnutiu bude rozhodovať senát NS SR vo štvrtok popoludní.

Komentáre ( 0)