Detaily brutálnej vraždy ženy v Bratislave: Kokaín a 18 rán nožom od muža

23. 08 2020 19:44 | BRATISLAVA/TV Markíza
Marek Ležovič a jeho manželka Petra.
Marek Ležovič a jeho manželka Petra. Foto: FB/TV Markíza

Spis je už na súde. Za vraždu mu hrozí 20 až 25-ročné väzenie, prípadne doživotie.

Manželku bodal v spánku, potom ju zakryl paplónom a strávil s ňou v byte niekoľko hodín. Vyšetrovanie prípadu brutálnej vraždy v Bratislave policajti už uzavreli.

Muž čaká na svoj ortieľ za mrežami. K zločinu sa podľa prokurátora priznáva len čiastočne, lebo si vraj útok nepamätá.

Pozrite si reportáž Zuzany Ferenčákovej

 

Február, pol deviatej ráno. Na polícii zazvoní telefón a volajúci im oznámi násilnú smrť ženy. Hlas mal patriť otcovi Mareka Ležoviča. V byte na Gagarinovej ulici ho našiel s dorezanými rukami, ale žil. Nevesta ležala v posteli, prikrytá paplónom.

Údajne bola škrtená a telo mala posiate ranami. Šokujúci ale ucelený obraz o tom, čo bolo príčinou jej smrti, zistili pri pitve.

„Poškodená utrpela celkom 18 bodných rán v oblasti krku a priľahlej časti záhlavovej oblasti hlavy. Príčinou smrti bola vzduchová embólia srdca v dôsledku viacerých hlbokých bodných poranení krku, krčných žíl a mäkkých tkanív krku," hovorí Matej Izakovič, prokurátor KP Bratislava.

Muža zadržali a vzali k lekárovi. Mal totiž rezné rany na oboch predlaktiach.

V nemocnici mu však urobili aj ďalšie vyšetrenia. Podľa znaleckého posudku mal v tele kokaín. Obvinili ho z vraždy a poslali do väzby.

„Obvinený priznáva skutok čiastočne, bodanie nožom nepopisuje, preto si ani nepamätá, koľko bodných rán zasadil poškodenej," hovorí prokurátor.

Podľa našich informácií mal mať muž problém so závislosťou už v minulosti. Vraj sa aj liečil. Či sa niekedy dozvieme, čo sa v byte presne stalo, nateraz jasné nie je. No manželia vraj spory nemali, dokonca údajne plánovali spoločnú dovolenku.

Vyšetrovanie už bolo ukončené s návrhom na podanie obžaloby.

Prokuratúra nám potvrdila, že spis je už na súde.

Muž čaká na ortieľ vo väzbe v bratislavskom Justičnom paláci.

Marek Ležovič sa prvýkrát postaví pred sudcu okresného súdu Bratislava II. už v septembri. Za vraždu manželky mu hrozí 20 až 25-ročné väzenie, prípadne doživotie.