VIDEO: Z. Plačková na výsluchu všetky obvinenia poprela. Hrozí jej veľmi vysoký trest

28. 09 2021 10:17 , článok bol aktualizovaný 28. 09 2021 18:02 | BRATISLAVA/mm
Zuzana S. Plačková v sprievode policajného príslušníka
Zuzana S. Plačková v sprievode policajného príslušníka Foto: TV Markíza
Zuzana Plačková
Zuzana Plačková
Zuzana Plačková

NAKA pri pondelkovej akcii zadržala 15 ľudí.

NAKA v pondelok (27.9.) od skorých ranných hodín zasahovala na viacerých miestach na Slovensku. Elitní policajti pri razii zadržali aj Zuzanu Strausz Plačkovú. Podľa už oficiálnych zdrojov ju obvinili z drogovej trestnej činnosti a z členstva v zločineckej skupine. Rovnako dopadol aj jej manžel René.

„Dúfam, že sa to čoskoro všetko vysvetlí. Chcem len odkázať ľuďom, že dávajte si pozor, s kým sa stretávate, lebo môžete byť potom hodení do jedného vreca s určitými ľuďmi. Ani o tom nemusíte vedieť," uviedla Plačková v sprievode policajného príslušníka.

Viac nájdete vo videu

 

Plačková je už po výsluchu, ktorý trval len 50 minút. Podľa našich informácií popiera všetky obvinenia.

„Ja som si vedomá svojej neviny. Myslíte si, že pri tom, čo ja zarobím z normálneho legálneho činu, že mi je zapotrebí robiť s drogami?“ uviedla po výsluchu.

Momentálne je v cele predbežného zadržania v Galante.

Všetkým obvineným hrozí trest od 15 do 20 rokov 

Stanovisko k prípadu zverejnila aj NAKA: "Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry obvinil 15 osôb z trestných činov Založenie, zosnovanie a podporovanie zločineckej skupiny a Nedovolaná výroba omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi. Počas domových prehliadok policajti zaistili viac ako deväť kilogramov omamných a psychotropných látok - metamfetamín, z ktorých by sa dalo vyrobiť minimálne 90.000 jednorazových dávok drogy. Zaistili tiež zbrane, strelivo, cigarety a viac ako 70.000 eur v hotovosti. Naďalej pokračujú procesné úkony, v tejto chvíli preto nie je možné poskytnúť viac informácií," píše sa vo vyhlásení.

GP SR k prípadu uviedla, že spomínaná skupina vyrábala a predávala drogy na územi Bratislavského a Trnavského kraja najmenej od roku 2012.

Všetkým obvineným v prípade dokázania viny hrozí trest od 15 do 20 rokov za mrežami.

TIP: Kráľovná Instagramu Plačková skončila v putách. Pozreli sme na to, kto to vlastne je a prečo je taká úspešná

Zuzana Plačkovú s manželom Reném zastupuje advokát Martin Pohovej, ktorý v kauze zmenky zastupoval Mariána Kočnera. Zastihli sme ho na ceste za klientmi do Trenčína, ako uviedol, uznesenie o obvinení zatiaľ nečítal, keď si ho naštuduje, potom sa k nemu vyjadrí. Oboch čakajú výsluchy.

Pozrite si reportáž z Televíznych novín.