Jeden mŕtvy a osem ťažko zranených. Tragický požiar v DSS na východe Slovenska

21. 12 2021 09:12 , článok bol aktualizovaný 21. 12 2021 17:41 | OSADNÉ/TASR, TV Markíza
Domov sociálnych služieb v Osadnom.
Domov sociálnych služieb v Osadnom. Foto: Facebook/Polícia SR - Prešovský kraj

Požiar vypukol o tretej nadránom.

Stav deviatich klientov a jednej zamestnankyne po nočnom požiari v Domove sociálnych služieb (DSS) v Osadnom je stabilizovaný. Pre TASR to uviedol riaditeľ Centra sociálnych služieb (CSS) Zátišie Ján Šrenkel, pod ktoré DSS patrí.

Požiar si zamestnanci všimli okolo 02.30 h na prvom poschodí. "Pri vstupe do miestnosti, po otvorení dverí, sa začal z priestorov valiť dym spôsobený požiarom. Zamestnankyne a privolaní zamestnanci začali požiar hasiť s použitím hasiacich prístrojov a zároveň evakuovať prítomných prijímateľov. Požiar ohlásili na tiesňovú linku 112 a pokračovali v evakuačných a záchranných prácach," povedal Šrenkel.

Požiar v domove dôchodcov.
Foto: Facebook/Polícia SR - Prešovský kraj
 

Ako skonštatoval, pri požiari prišiel o život jeden prijímateľ sociálnych služieb. Deväť klientov, ktorí sa nadýchali splodín, hospitalizovali podľa jeho slov v Nemocnici Snina. "Ich stav je nateraz podľa vyjadrení lekárov stabilizovaný. Jedna zamestnankyňa bola hospitalizovaná s popáleninami ruky," priblížil riaditeľ.

Ďalšie práce na uhasení požiaru a záchrane prijímateľov pokračovali za účasti všetkých záchranných zložiek - hasičov, policajtov a záchrannej zdravotnej služby. Svoju činnosť začal aj krízový tím zariadenia pod vedením riaditeľa zariadenia a starostu obce Osadné.