25. 07 2021 20:10 | ŽILINA/tvnoviny.sk, TASR
Na snímke radosť z gólu Patrika Mysloviča (MŠK Žilina).
Na snímke radosť z gólu Patrika Mysloviča (MŠK Žilina). Foto: TASR
Na snímke zľava Samuel Suľa, Matúš Rusnák (obaja MŠK Žilina) a Tomáš Hučko (ŠKF Sereď).
Na snímke radosť futbalistov Žiliny z gólu do siete Serede.

Málo vídanou hrubkou sa prezentoval brankár Serede Yakubu, ktorý podcenil nevýraznú strelu Jambora.

MŠK Žilina zvládol svoj úvodný domáci zápas novej sezóny proti ŠKF Sereď, ktorý zdolali po výsledku 3:0. Domáci od začiatku zápasu dominovali a súperovi toho veľa nedovolili.

Veľký podiel na výhre Žiliny mal Patrik Myslovič, ktorý dvakrát skóroval spiza šestnástky. Tretí gól bol z kategórie kurióznych a výrazný podiel na ňom mal nigérijský brankár Serede Mathew Yakubu, ktorý prekvapivo pustil za svoj chrbát slabú strelu Timoteja Jambora.

MŠK Žilina - ŠKF Sereď 3:0 (2:0)

Góly: 5. a 43. Myslovič 59. Jambor. Rozhodovali: Smolák - Straka, Roszbeck, ŽK: Hučko, Anang, Sluka - Hučko, Haša

Priebeh zápasu a góly

Tón zápasu udal rýchly gól Žilinčanov. Bičachčjan v 5. minúte potiahol loptu popri autovej čiare a po jeho prihrávke Myslovič strelou spoza šestnástky prekonal brankára hostí - 1:0. Tí sa krátko na to dostali pod tlak, no Jakubu tentoraz podržal svoj tím. V 19. minúte sa nenechal zaskočiť ani žilinský brankár Petráš, keď si poradil s hlavičkou Hučka.

Žilinčania nepúšťali súpera do nebezpečných situácií a snažili sa kontrolovať hru. Aj obrana hostí si však dávala pozor a tak sa v prvom polčase nezrodilo veľa gólových príležitostí. V 40. minúte Jakubu zmaril sľubnú strelu Mysloviča, no v 43. minúte si žilinský hráč všetko vynahradil, keď prestrelil brankára Serede - 2:0.

Druhý polčas priniesol vyrovnané dianie, čo vyhovovalo Žilinčanom. Jambor mohol v 49. minúte poistiť náskok domácich, no všetko si vynahradil o desať minút. Jeho nenápadný pokus narobil brankárovi hostí starosti a napokon znamenal tretí gól domácich - 3:0. Tí v zostávajúcom priebehu kontrolovali hru, do akcie zapojili štyroch hráčov z lavičky a bez väčších problémov si postrážili víťazstvo rozdielom triedy.

Sledujte nový magazín Góóól! - od 26. júla vždy v pondelok o 18.00 na VOYO a o polnoci na Dajto! Góóól! To je radosť z hry, ale aj nový futbalový magazín, ktorý vás prevedie každým kolom futbalovej Fortuna ligy. Zostrihy zápasov, bezprostredné reakcie, rebríčky a analýzy, rozhodujúce momenty a najkrajšie góly.