Pred nami je 2. kolo Fortuna ligy. V sobotu nás čaká šláger tímov, ktoré vstúpili do sezóny razantne

29. 07 2021 15:00 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk
Diváci na zápase Fortuna ligy.
Diváci na zápase Fortuna ligy. Foto: TASR

Jeden duel sa hrá v piatok, dva v sobotu a tri sú na programe v nedeľu.

Súbojom Serede s Ružomberkom sa v piatok (30.7.) začne 2. kolo najvyššej slovenskej futbalovej súťaže Fortuna ligy. Duel sa začína o 20.00 hod na štadióne v Trnave.

Chuť si budú chcieť napraviť hráči „domáceho“ tímu, ktorí v minulotýždňovom štarte nového ročníka prehrali v Žiline 0:3. Lepší úvod si určite predstavovali aj Liptáci, tí totiž doma proti Senici nezužitkovali prevahu, a tak sa museli uspokojiť len s bezgólovou remízou.

V prvom sobotňajšom (31.7.) dueli na seba narazí Pohronie proti Michalovciam. Domáci pred týždňom neuspeli v Trnave (2:0), naopak Zemplínčania sa môžu pýšiť cenným skalpom v podobe víťazstva 4:1 nad vicemajstrom z Dunajskej Stredy. Zápas sa začína o 18.00 hod.

O dve hodiny neskôr bude mať výkop stretnutie dvoch tímov, ktoré vstúpili do novej sezóny víťazne. Bratislavský Slovan totiž zvládol prvú prekážku v podobe nováčika z Liptovského Mikuláša, nad ktorým v Poprade triumfoval 4:1.

Ešte lepšie sa prvé kolo vydarilo najbližšiemu súperovi obhajcovi trofeje - Trenčínu. Hráči AS totiž doma pokorili Zlaté Moravce - Vráble presvedčivo 4:0. Tento duel tiež naživo uvidíte na TV Dajto.

Zostávajúce zápasy bude vždy prinášať streamovacia služba VOYO pre svojich predplatiteľov. Fanúšikovia futbalu sa môžu tešiť aj na sprievodné štúdiá so zaujímavými hosťami, futbalový magazín plný najatraktívnejších momentov, ako aj na exkluzívnu talkšou.

Nedeľňajšia časť 2. kola prinesie tri zápasy, všetky so začiatkom o 18.00 hod. Jedným z nich je súboj mužstiev, ktoré začali sezónu zhodnou prehrou 1:4 - Dunajská Streda a Liptovský Mikuláš. Hostí teda po dueli so Slovanom čaká ďalší zápas, tentoraz na horúcej pôde Žitného ostrova.

Pokračovať vo víťaznom ťažení určite bude chcieť Spartak Trnava. Zverencov trénera Michala Gašparíka čaká zápas na pôde Senice, ktorá, naopak, čaká na prvý trojbodový zápis.

Prehru o štyri góly sa budú snažiť napraviť Zlatomoravčania, v domácom prostredí to však nebudú mať jednoduché. V ceste im totiž bude stáť „omladina“ zo Žiliny, ktorá bude nabudená trojgólovým víťazstvom proti Seredi.

Program 2. kola Fortuna ligy.
Foto: TVNOVINY.sk
 

Sledujte nový magazín Góóól! - vždy v pondelok o 18.00 na VOYO a o polnoci na Dajto!

Góóól! To je radosť z hry, ale aj nový futbalový magazín, ktorý vás prevedie každým kolom futbalovej Fortuna ligy. Zostrihy zápasov, bezprostredné reakcie, rebríčky a analýzy, rozhodujúce momenty a najkrajšie góly.