Aktivistka zatajila polícii, že ju znásilnili migranti. Tu je dôvod

06. 07 2016 10:23 | DAILY MAIL/ROCK
Selin Gören.
Selin Gören. Foto: Facebook

Selin Gören napadli v januári tohto roku traja muži v meste Mannheim.

Mladá ľavicová aktivistka, ktorú znásilnili migranti sa priznala, že klamala polícii o národnosti útočníkov, pretože nechcela podporovať rasizmus.

Delin Gören (24) napadli v januári tohto roku traja muži v meste Mannheim. Nahlásila to na políciu, no neprezradila etnický pôvod útočníkov. Namiesto toho povedala, že ju znásilnili nemecky hovoriaci útočníci.

Nechcela vyvolať protiutečenecké nálady. Solin Gören je zároveň aj národná hovorkyňa ľavicového hnutia Solid, ktoré sa angažuje v boji za práva imigrantov. Aj útok sa odohral počas jej práce utečeneckej aktivistky.

Neskoro v noci ju traja muži donútili k sexuálnemu styku na ihrisku v areáli utečeneckého centra. Polícii klamala preto, že nechcela, aby sa stalo niečo podobné ako po útokoch v Kolíne nad Rýnom. Vtedy správanie imigrantov vyvolalo vlnu pobúrenia a protiutečeneckých nálad v celom Nemecku. Mnoho utečeneckých centier bolo podpálených.

Gören sa po dvanástich hodinách na políciu opäť vrátila a povedala im skutočnú verziu útoku. Prehovorila ju k tomu kamarátka, pretože aj iná žena bola v tom čase v blízkosti znásilnená. Selin v minulosti navštívila aj utečenecké tábory v Iraku, kde bola šokovaná podmienkami, v ktorých tu utečenci žijú.

„Nechcem, aby utečencov ľudia v Nemecku vnímali ako problém, väčšinou sú to skvelí ľudia," povedala Selin.

Na facebook zavesila anonymný list, ktorý jej mal pomôcť vyrovnať sa s útokom, písala v ňom: „Je mi veľmi ľúto, že tvoje sexistické a neprípustné chovanie spustilo vlnu agresívneho rasizmu."

Teraz hovorí, že nie je dobré prekrúcať pravdu kvôli politickej korektnosti. Skupina s názvom GESA v Kesseli, ktorá bojuje proti sexuálnemu násiliu vyhlásila, že sexuálne útoky migrantov pribúdajú.

„Útočníci pochádzajú z iných kultúr a ženy nevidia rovnako ako my, znásilneniami si dokazujú svoju mužnosť. To nehovorím preto, aby som ich ospravedlňovala alebo schvaľovala ich konanie, takto to proste je," vysvetlila Steffi Burmester z GESA.

Komentáre ( 0)