Príbeh Rusa, ktorého zranil medveď a odniesol ho ako potravu do úkrytu, má niekoľko trhlín

26. 06 2019 12:40 , článok bol aktualizovaný 27. 06 2019 12:52 | MOSKVA/Robert Ďurkáč
Medveď hnedý.
Medveď hnedý. Foto: shutterstock

Keď ho vytiahli poľovníci, videli doslova živú múmiu.

Otrasný prípad z Ruska. Z medvedej skrýše v oblasti Tuva na južnej Sibíri zachránili poľovníci muža, ktorého napadol medveď. Píše EA Daily

Portál RT.com ale tento príbeh spochybňuje. Viac na konci článku.

Podľa prvého zdroja predátor zlomil mužovi menom Alexander chrbticu a odtiahol ho do svojej skrýše, kde si ho zrejme chcel nechať ako neskoršiu potravu.

Alexander prežil v jeho zajatí mesiac, objavili ho až psy poľovníkov, ktorí sa nechceli pohnúť od miesta nálezu.

Medveď hnedý je známy tým, že si potravu odkladá a po čase sa k nej vráti. Dokaličený muž podľa vlastných slov musel na to, aby prežil, piť svoj moč.

Zranený Alexander.
Foto: eadaily.com
 

Keď ho z úkrytu vytiahli poľovníci, videli doslova živú múmiu. Alexander bol extrémne chudý, vyčerpaný a doráňaný. Podľa lekárov je vôbec zázrak, že žije. Jeho zranenia sú vážne, situáciu komplikuje aj hnis na jeho tele.

Fúzatý muž v strednom veku vraj vie svoje meno, to, aké má priezvisko a koľko má rokov, si však už nepamätá.

Presné miesto tejto hororovej scény ani jeho liečenia známe nie je. Táto lokalita je vraj aj obľúbenou dovolenkovou destináciou ruského prezidenta Vladimira Putina.

Portál Russia Today vo štvrtok vyšiel s informáciou, že príbeh je pravdepodobne vymyslený. Muž sa mal najprv objaviť v príbehu o tom, že ho vyplavilo z rakvy.

O niekoľko týždňov neskôr však bol protagonistom tejto situácie s medveďom. Citovaný zdroj si zavolal na pomoc IT špecialistu, ktorý tvrdí, že video vykazuje znaky nepravosti.

Je to pravda alebo lož? Posúďte sami


Komentáre ( 0)