Ako upratovať, aby domácnosť pôsobila vždy ukážkovo?

14. 03 2017 08:50 | PR článok
Ako upratovať, aby domácnosť pôsobila vždy ukážkovo?
Ako upratovať, aby domácnosť pôsobila vždy ukážkovo? Foto: Seocentrum

Po prečítaní týchto riadkov vám množstvo vecí bude do seba zapadať ako puzzle!

Upratovanie nepatrí medzi obľúbené činnosti gazdiniek, ale predsa je nevyhnutné, aby sme mu obetovali kúsok svojho času. Ako však upratovať domácnosť, aby bola vždy čistá a pôsobila vždy ukážkovo? Poradíme si. Uvidíte, že po prečítaní týchto riadkov vám množstvo vecí dôjde. Budú vám do seba zapadať tak, ako aj puzzle.

Začínajte od dlážky

Hneď, ako k vám návšteva príde, v prvom momente ju zaujme čistota dlažby v kuchyni a v ostatných miestnostiach. Nikdy preto nezanedbávajte ich čistenie, pretože prach sa víri neustále a ak čo i len jeden deň pozabudnete na čistenie podlahy, na druhý deň budete mať o to viac roboty.

Čistite preto podlahové priestory každý deň. Bude sa vám lepšie dýchať a najmä si nebudete musieť čistiť ponožky alebo papuče od nečistôt. Pozor aj na poškriabanie podlahy. V žiadnom prípade nebehajte po domácnosti v dámskych poltopánkach, ktoré momentálne nosíte. Na podrážkach dámskych členkových topánok sa vám môže zachytiť špina a kamene, ktoré vám ľahko môžu poškriabať plávajúcu podlahu alebo dlažbu. Pozor na to. Na čistenie dlážky nepotrebujete nič zvláštneho, len mop a vedro s čistou vodou.

Kúpeľňa

Kúpeľňa je miestnosť, ktorej sa nevyhne ani jedna návšteva. Navštívia ju, keď potrebujú ísť na toaletu, upraviť sa alebo si umyť ruky. Pravidelne čistite priestor okolo vodovodných batérii; všímajte si, či záchod nie je špinavý; skontrolujte, v akom stave je osviežovač vzduchu; vymieňajte uteráky a nenechávajte na zemi porozhadzovanú špinavú bielizeň. Pozor aj na drevené interiérové dvere na kúpeľni. Pri sprchovaní alebo umývaní kúpeľne ich môžete ľahko zaprskať. Drevo je háklivé a vlhkosť by ho mohla natrvalo poškodiť.

Obývačka a spálňa

Okrem kúpeľne udržiavajte poriadok aj v spálni, aj v obývačke. V obývačke utierajte pravidelne prach na obývacích stenách, naprávajte deky na sedačkách, utierajte konferenčný stolík. V spálni si vždy ráno postieľajte posteľ. Nikdy neviete, kedy vás prekvapí návšteva a bude vám chcieť obdivovať posteľné obliečky alebo kozmetiku Siberica z extraktov sibírskych bylín a rastlín, ktorú máte položenú na toaletnom stolíku. Okrem toho si vždy poschovávajte vytiahnuté oblečenie zo šatníka, aby ste sa po návrate z práce namiesto relaxácie nevenovali upratovaniu skrine.

Komentáre ( 0)