Plánujete modernizovať váš byt? Poradíme vám, na čo dať pozor

14. 02 2019 08:45 | PR článok
Plánujete modernizovať váš byt? Poradíme vám, na čo dať pozor
Plánujete modernizovať váš byt? Poradíme vám, na čo dať pozor Foto: Shutterstock.com

Skôr, ako začnete s hľadaním firmy, prečítajte si týchto pár praktických rád!

Vyše polovica mladých Slovákov si kupuje staršie nehnuteľnosti. Uprednostňujú ich najmä kvôli nízkym cenám a možnosti prerobiť si nehnuteľnosť podľa seba. Ak vlastníte takúto nehnuteľnosť aj vy a plánujete modernizovať váš byt v čo najkratšom čase, skôr, ako začnete s hľadaním firmy, prečítajte si týchto pár praktických rád.

Spolupracujte so skúseným interiérovým štúdiom

Každý si chce interiér zariadiť podľa seba a nie podľa aktuálnych interiérových trendov. Často sa však stáva, že po dovezení nábytku a kúpe dekorácií zistíme, že sa k sebe nehodia. Ak sa ale rozhodnete pre spoluprácu so skúseným interiérovým štúdiom, ktoré vám navrhne interiér na mieru, všetko budete mať vopred naplánované a dokonca budete vidieť, ako bude vyzerať váš interiér skôr, ako sa vôbec začne vyrábať nábytok. Tieto interiérové štúdiá vám nielenže navrhnú nábytok, ktorý chcete, ale vám ho aj vyrobia. Takáto spolupráca pri modernizácii vášho bytu bude viac než len dobrá. Nebudete mať žiadne starosti s hľadaním „vhodného nábytku“.

Začnite výberom vhodnej podlahy

Ak začínate kompletne rekonštruovať všetky miestnosti v byte, začnite od podlahy. Najpredávanejšie sú laminátové a vinylové podlahy. Majú vynikajúce tepelno-izolačné vlastnosti, sú odolné voči tekutinám a ľahko sa udržiavajú. Najkvalitnejšie sú ale drevené parkety. Majú najlepšie tepelno-izolačné vlastnosti, majú dostatočnú tepelnú priechodnosť a chránia naše nohy pri chôdzi a pri nárazoch. Nepriťahujú prach tak ako väčšina umelých hmôt, čiže sa aj ľahko udržiavajú. Jedná sa o kvalitné drevo, ktoré nemôžeme porovnávať s umelými materiálmi. Ak chcete kvalitnú podlahu v celej nehnuteľnosti, uprednostnite nadčasové drevené parkety.

Výraznejšie rekonštrukcie hláste správcovi

Ak plánujete výraznejšie rekonštrukcie, je potrebné ich hlásiť správcovi budovy. Akékoľvek búranie priečok vám môže výrazne zhoršiť susedské vzťahy a to ešte skôr, ako sa tam vôbec nasťahujete. V prípade, že v byte bývate už dlho a váš správca vám nevyhovuje, spolu s viacerými nájomcami máte právo navrhnúť výmenu správcu bytového domu.

Odporúčame vám nalepiť oznam termínu rekonštrukcie na vchodové dvere. Takto budú vaši susedia vedieť, že prerábate a nebudú vám chodiť vyklopkávať na dvere kvôli tomu, lebo robíte veľký hluk.

Vyberajte správne dekorácie

Váš byt zmodernizujete jedine vtedy, keď nebudete dekorácie vyberať bezhlavo. Určite si tri farby – jednu hlavnú a dve, ktoré ju budú dopĺňať. V týchto farbách zlaďte všetky izby v domácnosti. Odporúčame k týmto farbám zahrnúť predovšetkým sivú farbu. Je to klasická minimalistická farba, ktorú skombinujete s akoukoľvek výraznejšou farbou.

Dávajte si pozor hlavne pri kúpe nových kobercov. Musia farebne ladiť k stenám a ostatným dekoráciám.

Nová tieniaca technika

A na záver zainvestujte do novej tieniacej techniky. Ak ste doteraz používali klasické žalúzie, vyskúšajte efektívnejšie tienenie štýlových vonkajších roliet. Dokážu udržať príjemnú teplotu vo vašom byte aj v tých najhorúcejších letných dňoch.

Zmodernizujte váš byt tak, že sa inšpirujete týmito praktickými radami. Uvidíte, že vaša nehnuteľnosť bude štýlovo zariadená a moderná aj o desať rokov.

Komentáre ( 0)