Plánujete začať podnikať? Pomôžeme vám rozbehnúť váš biznis

15. 02 2019 08:45 | PR článok
Plánujete začať podnikať? Pomôžeme vám rozbehnúť váš biznis
Plánujete začať podnikať? Pomôžeme vám rozbehnúť váš biznis Foto: Shutterstock.com

Poradíme vám, ako úspešne rozbehnúť váš biznis od nuly.

V poslednom období naši ekonómovia tvrdia, že slovenská ekonomika začína stagnovať. Nikto nevie povedať, či je to začiatok krízy, alebo ide o bežnú stagnáciu, ktorá sa časom stratí. Ak chcete mať istotu príjmu a baví vás konkrétna činnosť, skúste začať podnikať. My vám poradíme, ako úspešne rozbehnúť váš biznis od nuly.

Kúpte si vopred založenú spoločnosť

Viacerých nádejných podnikateľov odrádza zdĺhavý proces zakladania spoločnosti. Ak sa ale zdĺhavému procesu zakladania firmy chcete vyhnúť, môžete si odkúpiť vopred založenú spoločnosť. Žiadne behanie po úradoch vám nebude hroziť. Stačí, ak si nájdete spoločnosť, ktorá sa zaoberá zakladaním nových spoločností, ale predáva aj vopred založené spoločnosti bez obchodnej histórie. Ak sa vám ale nechce čakať na registráciu k DPH, môžete si kúpiť ready made platcu DPH. To znamená, že táto vopred založená spoločnosť je už registrovaná k DPH.

Bez vlastnej stránky nemôžete začať podnikať

Ak aj nechcete predávať svoje produkty cez internet, je dôležité, aby ste ako firma mali vlastný web. Popýtajte sa v reklamných agentúrach, aké ceny si pýtajú za tvorbu web stránok. Uvidíte, koľko vás to vyjde a z ponuky si vyberiete tú najlukratívnejšiu. Pri tomto sa však oplatí investovať. Myslite na to, že príliš nízke ceny za tvorbu web stránky automaticky znamenajú, že firmy si svoju prácu neurobia dobre a pomerne skoro vám začnú problémy s web stránkou.

Popýtajte sa známych a možno vám poradia, ktorú reklamnú agentúru si vybrať. Cena za tvorbu web stránok nesmie byť príliš vysoká, ale zase ani príliš nízka.

Dajte si vytvoriť reklamné predmety, ktoré vás zviditeľnia

Ako nová firma sa potrebujete dostať do povedomia zákazníkov, preto si dajte hneď po založení firmy vytvoriť reklamné predmety, ktoré vás budú reprezentovať a zviditeľnia vás. Odporúčame hlavne zainvestovať do reklamných predmetov – hrnčekov, kľúčeniek, billboardov, ale aj do pevných plážových vlajok. Posledné menované by mali byť umiestnené v suteréne budov, kde sídlite, alebo aj pred budovou.

Váš výzor je tiež dôležitý

Ako podnikateľ – začiatočník musíte urobiť dobrý dojem, a to bez správneho oblečenia neurobíte. Pánom odporúčame nosiť klasické elegantné pánske obleky, čiže sivý, tmavomodrý, čierny. Dámam zase blúzky v kombinácii so sukňami a nohavicami.

Váš výzor je tiež veľmi dôležitý. Ak chcete urobiť dojem na klientov, neurobíte ho v džínsoch a klasickom tričku.

Investujte do kvalitného vybavenia kancelárie

Aby sa klienti rozhodli pre začínajúci podnik, čiže pre vás, musíte investovať aj do kvalitného vybavenia kancelárie. Máme tým na mysli kvalitné kancelárske stoličky, stoly, tlačiarne s tonermi, kvalitnú tieniacu techniku, dobré počítače, dobré počítačové programy, dobré kancelárske osvetlenie a nepochybne aj sedaciu súpravu, ktorá bude slúžiť práve keď budete potrebovať prerokovať spoluprácu s novými klientmi.

Odporúčame zainvestovať predovšetkým do kvalitnej tlačiarne. Ku kvalitným tlačiarniam radíme aj známu značku Canon. Ak sa teda rozhodnete pre túto značku tlačiarne, nezabúdajte, že budete musieť kúpiť aj kvalitné kompatibilné tonery Canon.

Ak plánujete začať podnikať, prečítajte si ešte raz tento príspevok a uľahčite si nástup na podnikateľský trh.

Komentáre ( 0)