Zariaďte si dovolenku snov už teraz: Výhodne a lacno!

20. 02 2019 08:45 | PR článok
Zariaďte si dovolenku snov už teraz: Výhodne a lacno!
Zariaďte si dovolenku snov už teraz: Výhodne a lacno! Foto: Shutterstock.com

Urobte tento rok zmenu - dovolenkujte na americký spôsob! Objavte Hollywood, okúpte sa v oceáne, zahrajte si v kasíne, stretnite celebrity...

Slováci milujú dovolenky, každým rokom sa počas leta rozpŕchnu do európskych prímorských letovísk, a keďže necestujú len Slováci, ale aj zvyšok Európy, výsledkom je, že grécke, talianske či španielske ostrovy praskajú počas letnej sezóny vo švíkoch.

Urobte tento rok zmenu - dovolenkujte na americký spôsob! Objavte Hollywood, okúpte sa v oceáne, zahrajte si v kasíne, stretnite celebrity a oddýchnite si na Havaji. Spojené štáty americké ponúkajú množstvo krásnych pláži, divokej prírody a kozmopolitných miest!

Pýtate sa, či sa to dá lacno? Dá! Spojené štáty americké neboli nikdy také dostupné ako sú dnes. K dispozícii sú letenky za skvelé ceny (počas zimných mesiacov január až marec), ubytovanie nájdete do konca marca taktiež za rozumnú cenu a okrem toho na cestovanie po severnej Amerike už nepotrebuje víza, stačí vám cestovné povolenie ESTA!

HIT LETA 2019: Los Angeles

Metropola juhozápadu USA možno nedostala do vienka pôvab ako má San Francisco či atraktívnosť ako má New York, ale aj napriek tomu má čo ponúknuť. Los Angeles je skvelým záchytným bodom na spoznávanie západného pobrežia najmä pre cudzincov, keďže sa tu nachádza medzinárodné letisko a z Európy sa tu dostanete jednoducho (aj priamym letom). Nech sa vydáte spoznávať centrum mesta či jeho okolie na ktorúkoľvek svetovú stranu, určite si prídete na svoje, bez ohľadu na to, či ste dobrodružný alebo dovolenkový typ, mladší či v tých najkrajších rokoch života.

Možnosti relaxu v LA:

1. Objavte Hollywood, kasína i duch mesta
Najnavštevovanejšou časťou Los Angeles je bezpochyby celosvetovo známy Hollywood. Byť v Los Angeles a nenavštíviť Hollywood by bolo hriechom. Celé mesto a hlavne Hollywood je popretkávaný vysokými palmami. A čo v Hollywoode neminúť? No predsa chodník slávy, TCL Chinese Theatre a hollywoodsky nápis, ktorý je známy azda skoro z každého amerického katastrofického filmu. Približne 15 minút jazdy z Hollywoodu sa dostanete do Universal Studios Hollywood, kde budete mať o zábavu postarané. Zábavný park, atrakcie i reštaurácie sú vybudované vo filmovom duchu. Kúsok od Hollywoodu sa nachádza mesto slávnych, Beverly Hills. Ak radi obdivujete luxusné domy a zároveň vás zaujíma, ktorá filmová hviezda kde býva, kúpte si lístky na vyhliadkový autobus - sprievodca vám porozpráva všetky možné pikošky zo šoubiznisu. Ak máte chuť vyhrať/prehrať čo to z majetku, tak na vás budú číhať kasína z každého rohu. Odporúčame však hrať s rozumom, ak vôbec.

2. Relaxujte na pláži a stretnite celebrity!
Ak patríte medzi tradičných dovolenkárov, ktorí strávia na pláži takmer celý deň, tak potom si to z centra LA namierte na známu a obľúbenú pláž Santa Monica. Dlhá a široká pláž je lemovaná širokou promenádou a nechýbajú ani obchodíky. Keďže sa kúpete v Pacifiku, teplota vody je chladnejšia ako ste zvyknutý na vody európskych morí, ale stojí to zato. Ak by ste zatúžili po niečom luxusnejšom, odporúčame navštíviť Malibu, kde si dovolenku užívajú najmä celebrity.

3. Urobte si road trip po pobreží
Pobrežie Kalifornie je úchvatné. Ak patríte medzi dobrodružných dovolenkárov, určite vám odporúčame požičať si auto a vydať sa na road trip po pobreží. Cestovanie do USA sa spája najmä s aktívnymi výletmi a jazdami na aute naprieč západným pobrežím. Na juh od LA turistov láka najmä San Diego či dokonca Mexico a na sever od LA okrem krásnych malých mestečiek je najväčším lákadlom San Francisco.

4. Exotika nesmie chýbať? Navštívte úchvatné Havajské ostrovy
Chceli by ste zažiť ešte exotickejšiu, rozprávkovejšiu dovolenku, ako píšeme v predchádzajúcich riadkoch? Čo takto Havajské ostrovy? To je už skutočná exotika v americkom štáte uprostred Pacifiku. S LA je k dispozícii množstvo letov na viaceré Havajské ostrovy. Pár hodín letu a môžete si užívať drink v kokose pod palmou a na krku náhrdelník z kvetov. Čerešničkou americkej exotickej dovolenky je plavba na výletnej lodi, ktorá sa plaví z Los Angeles na Havajské ostrovy a vy si užívate nielen na úchvatných ostrovoch, ale aj na samotnej lodi. Dovolenka na, ktorú naozaj nezabudnete, dovolenka ako v raji.

Los Angeles na prvý pohľad možno vyzerá, že nemá čo ponúknuť, ale opak je pravdou. Má mnoho možností ako si užiť americkú dovolenku snov. Zabezpečte si cestovné povolenie ESTA viza aj vy a zažite dovolenku inak.

Komentáre ( 0)