Ako sa efektívne zbaliť na letnú dovolenku?

22. 05 2019 09:00 |
Ako sa efektívne zbaliť na letnú dovolenku?
Ako sa efektívne zbaliť na letnú dovolenku? Foto: Shutterstock.com

Čas dovoleniek pomaly začína...

Prvý letný mesiac sa začne onedlho a väčšina z vás sa už určite nevie dočkať dňa, kedy sa bude baliť na letnú dovolenku. Čas dovoleniek pomaly začína a preto vám prinášame pár užitočných rád, ako sa zbaliť na letnú dovolenku. Dúfame, že vám tieto praktické rady pomôžu efektívne sa zbaliť aj na tohtoročnú letnú dovolenku.

Neberte si zbytočne veľa oblečenia

Najmä ženy majú tendenciu zobrať si na letnú dovolenku takmer celý šatník. Treba si však uvedomiť, že všetko oblečenie prakticky nedokážete využiť. Je potrebné si vytvoriť kombinácie oblečenia, ktoré budete počas dovolenky nosiť.

Odporúčame dvoje kraťasy v neutrálnom farebnom prevedení, jedny dlhé jednofarebné šaty, dve-tri farebné vzorované tielka a tri- štyri krátke jednofarebné a vzorované topy. Jediné, čo si berte na počet dní, je spodné prádlo. Dokonca aj to si dokážete na dovolenke oprať a na druhý deň obliecť.

Je zbytočné brať si veľa oblečenia. Zbytočne si tak zaplníte kufor zbytočnosťami a ostane vám menej miesta na suveníry. Odporúčame vám ale brať si aspoň dva páry plaviek. Napríklad na takej dovolenke v Bulharsku si budete môcť plavky kúpiť aj v pouličných predajniach, na Sardínii (v niektorých lokalitách) by ste však takéto obchody hľadali márne.

K danému oblečeniu si prispôsobte šperky

Máloktoré ženy by dokázali na dovolenke existovať bez šperkov. Treba však zvážiť, aké šperky vziať so sebou. Šperky musia ladiť k daným outfitom.

Strieborné šperky odporúčame nechať doma. K štýlovým topom a letným šatám sa vám budú hodiť náramky Tommy Hilfiger. Krásne, minimalistické a hlavne ľahko kombinovateľné náramky na dovolenke určite využijete.

Nezabudnite si pokrývku hlavy a slnečné okuliare

Ak už budete mať nachystané oblečenie a šperky, nachystajte si na kôpku aj pokrývku hlavy. S najväčšou pravdepodobnosťou si však budete musieť vziať pokrývku hlavy so sebou do lietadla. Slamené klobúky len tak ľahko neschováte do kufra.

Ak sa vám nechce brať klobúky do lietadla, odporúčame si vziať klasické šiltovky, a to pre všetkých členov rodiny. Najmä deti by mali mať pokrývku hlavy neustále.

Ak by ste nenosili kvalitnú pokrývku hlavy, riskovali by ste úpal a s ním spojenú zimnicu.
Nezabudnite sa v čase od 11:00 do 15:00 nachádzať v tieni, ideálne pod slnečníkom, v hotelovej izbe, poprípade pod drevenou pergolou pri hoteli.

Okrem pokrývky hlavy myslite aj na slnečné okuliare. Ak si chcete chrániť svoje oči, nebojte sa priplatiť si za kvalitné slnečné okuliare z optiky. Jedine v tomto prípade máte istotu, že vaše oči budú dobre chránené.

Gumené šľapky, jedny sandále a jedny tenisky

Čo sa týka obuvi, odporúčame vám len tri páry obuvi, z toho jedny budete mať na sebe. Viac párov obuvi na dovolenke nepotrebujete a v podstate ani nevyužijete. V plátených teniskách vám odporúčame cestovať, no využijete ich aj na dlhšie výlety, resp. fakultatívne výlety. V gumených šľapkách budete chodiť na pláž a z pláže. Najviac času však strávite v sandáloch.

Strava

Ak plánujete ísť na dovolenku na vlastnú päsť, nezabudnite sa zásobovať potravinami (v prípade, že máte rôzne intolerancie alebo chcete ušetriť). Najlepšie to budú mať vegáni. V prímorských krajinách je cez hlavnú letnú sezónu dostupných množstvo druhov ovocia a zeleniny, čiže bez najmenších problémov si budú môcť dopriať zdravé vegánske raňajky bez toho, aby museli zháňať čerstvé potraviny v supermarketoch. Ak budete mať zabezpečenú stravu, nemusíte vôbec nič riešiť.

Na záver si nezabudnite nachystať potrebné doklady a potvrdenie o zaplatení dovolenky. Samozrejme si skontrolujte, či máte v príručnej batožine peňaženku a doklady. Bez tohto by ste sa na dovolenku nedostali.

Komentáre ( 0)