Dovolenkujte toto leto v Tatrách!

06. 06 2019 09:00 |
Dovolenkujte toto leto v Tatrách!
Dovolenkujte toto leto v Tatrách!

Zavedenie rekreačných poukazov začiatkom roka 2019 výrazne zvýšilo záujem o dovolenky na Slovensku.

Zavedenie rekreačných poukazov začiatkom roka 2019 výrazne zvýšilo záujem o dovolenky na Slovensku. Naša krajina má čo ponúknuť. Máme krásne hory, pekné jazerá, nádherné kultúrne pamiatky a samozrejme aj prírodné jazerá a aquaparky.

Ak ešte nemáte rezervovanú letnú dovolenku pri mori, dovolenkujte toto leto v Tatrách.

Vyberte si ubytovanie v tichšej časti Tatier

Štrbské Pleso, Smokovce a Tatranská Lomnica zatieňujú podtatranskú oblasť Podbanské. Táto podtatranská osada sa nachádza západne od Štrbského Plesa a časť patrí pod obec Pribylina, ktorá sa preslávila aj tým, že tu sídli Múzeum liptovskej dediny.

Ak uvažujete o príjemných pobytoch pre dvoch práve v tichšej časti Tatier, uprednostnite Podbanské. Hotely v tejto lokalite dokonca ponúkajú akciové pobyty pre dvoch.

Výlety na horské chaty

V Tatrách nájdete viaceré hotely, ktoré ponúkajú moderné wellness a moderné vybavenie hotelových izieb. Výlety na horské chaty by ste ale nemali vynechať. Medzi najznámejšie tatranské chaty radíme Téryho chatu, Zamkovského chatu, chatu pod Rysmi, chatu Hrebienok, alebo aj Rainerovu chatu (útulňu). V každej nesmú chýbať krbové kachle, okolo ktorých sú rozmiestnené koše na drevo.

Vôňa dreva, usmiati chatári a krásna príroda - práve toto vám odporúčame zažiť v Tatrách, preto si spravte túru a navštívte aspoň jednu z najznámejších tatranských chát. Rainerovu útulňu, chatu Hrebienok, Zamkovského chatu, ale aj chatu Plesnivec zvládnete s malými deťmi. Keď sa však rozhodnete pre menšie túry, tenisky si nechajte na hotelovej izbe a obujte si nízke, resp. vysoké turistické topánky. Tenisky využijete skôr na prechádzky okolo hotela, okolo plesa a pod. Ženám odporúčame brávať kvalitné dámske tenisky s hrubšou podrážkou. Oceníte ich na prechádzkach v okolí hotela.

Autá nechajte stáť na parkovisku pred hotelom

Už minulý rok mali v Tatrách problémy s parkovacími miestami. Vo viacerých lokalitách dokonca nezvládali nápor turistov prichádzajúcich na autách a vytvárali záchytné parkoviská.

Ak nechcete mať problémy s parkovaním, odporúčame vám nechať autá radšej pri hoteli na parkovisku. Nemusíte sa tak báť, či vôbec niekde zaparkujete. Ak máte zabezpečenie auta proti krádeži, máte istotu, že auto bude stáť tam, kde ste ho zaparkovali. Navyše, väčšina hotelových parkovísk je pod kamerami.

Výber trasy prispôsobujte počasiu

Tým, ktorí plánujú v Tatrách chodievať na turistiku, odporúčame sledovať aktuálne počasie a tomu prispôsobovať výber trasy. Na horách sa počasie mení každú hodinu, preto je dobré, ak sa pripravíte aj na horšie počasie a nezanedbáte prípravu na horskú túru. Na vysokohorskú túru si vezmite funkčný švajčiarsky nôž pre každý prípad, pršiplášť, pokrývku hlavy, nepremokavú a vetruvzdornú bundu, náhradné tričko, náhradné ponožky a hlavne dostatok tekutín.

Letná turistická sezóna začína v Tatrách už 15. júna. Ak vás tento rok neláka more, uprednostnite naše veľhory.

Komentáre ( 0)