Plánujete modernizovať obývačku? Máme pre vás pár dobrých nápadov

07. 06 2019 09:00 |
Plánujete modernizovať obývačku?
Plánujete modernizovať obývačku?

Patrí k najväčším miestnostiam v domácnosti a pri jej zariaďovaní si dávame extra záležať.

Patrí k najväčším miestnostiam v domácnosti a pri jej zariaďovaní si dávame extra záležať. Je to predsa miestnosť, kde sa stretáva nielen celá rodina, ale v nej aj prijímame návštevy a z tohto dôvodu chceme, aby vyzerala čo najlepšie.

Ak plánujete modernizáciu obývačky, máme pre vás pár dobrých nápadov.

Nové obrazy

Dominantou obývačky sú obývacie steny spolu so sedačkami. Atmosféru však dotvárajú obrazy. Ak plánujete modernizáciu obývacej izby, poobzerajte sa po nových obrazoch. Nový obraz dodá vašej obývačke šmrnc. Miestnosť bude iná, krajšia, modernejšia.

V obývacej izbe najviac vyniknú viacdielne obrazy, resp. obrazy na plátne. Nebojte sa väčších rozmerov a v prípade, že vám nie je cudzí industriálny štýl, investujte do abstraktných obrazov.

Nebojte sa kúpy viacerých obrazov. Aj keď sú v súčasnosti moderné holé steny a presklenné plochy, obrazy hrajú dôležitú úlohu najmä, ak vás trápi zlá akustika.

Modernejšia tieniaca technika

Horúcejšie letá a túžba dopriať si viac súkromia nás niekedy prinúti uvažovať nad modernizáciu tienenia. Ak chcete viac súkromia a kvalitnejšie tienenie miestnosti, kde trávite najviac času, odporúčame vám zainvestovať do modernejšej tieniacej techniky. Odporúčame moderné vonkajšie rolety, kvalitnejšie vertikálne žalúzie, ale aj moderné dlhé závesy z kvalitnej látky.

Nové obliečky na dekoračné vankúše

K modernizácii obývačky patrí aj obmena doplnkov. Okrem spomínaných obrazov skúste nahradiť staré obliečky na dekoračných vankúšoch za nové. Odporúčame na každú stranu rohovej sedacej súpravy umiestňovať jeden dekoračný vankúš v svetlom odtieni a jeden v tmavšom. Farebné prevedenie nových obliečok laďte k farebnému prevedeniu stien a zvyšných dekorácií. V miestnosti používajte maximálne tri farby - jednu dominantnú a dve, ktoré ju doplnia.

Nové stojace lampy

V obývačke si môžete dovoliť viac zdrojov svetla. Nielen pri sedacej súprave, ale aj v opačnom kúte na druhej strane obývačky si môžete dovoliť umiestniť moderné stojace lampy. Vyberte si dizajnové stojace lampy, ktoré budú pasovať k stropnej lampe a celkovo k zariadeniu obývačky.

Knižnica

Ak plánujete modernizáciu obývačky a radi čítate, tak v tom prípade vám odporúčame umiestniť do obývačky knižnicu. Pri výbere knižnice si dávajte pozor predovšetkým na kvalitu nábytkových závesov a pántov.

Knižnica vám predelí obývačku a pomôže vám vytvoriť čítací kútik, ktorý vám v domácnosti tak chýbal.

Komentáre ( 0)