Plánujete modernizáciu rodinného domu? Poradíme vám, na čo sa zamerať

10. 07 2019 09:00 | PR článok
Rodinný dom
Rodinný dom Foto: PR článok

Stavba rodinného domu je veľmi náročná a vyžaduje si mesiace príprav.

Stavba rodinného domu je veľmi náročná a vyžaduje si mesiace príprav. Ak už ale v nehnuteľnosti bývate dlhšie a máte pocit, že zariadenie nie je moderné a chceli by ste realizovať modernizáciu, poradíme vám, na čo by ste sa mali zamerať.

Kvalitná tieniaca technika

Najmä teraz v lete ju využívame 24 hodín denne 7 dní v týždni. Keďže kedysi sa používali predovšetkým rolety a žalúzia, dnes vyhľadávame modernejšie tieniace techniky. Ak ale nechcete príliš experimentovať, kúpte si hliníkové žalúzie, ktoré bude podstatne modernejšie ako to, ktoré ste mali doteraz.

Ak máte presklené plochy, odporúčame screenové rolety, vertikálne žalúzie, alebo aj plissé rolety.

Modernizujte schodište

Ak bývate vo viacposchodovom dome, odporúčame vám investovať do nového zábradlia a do nového obkladu schodov. Betónovým schodom je potrebné po rokoch vymeniť obklad a zábradlie, aby spĺňali moderné štandardy.

Odporúčame predovšetkým kvalitné drevené obklady, ktoré vynikajú kvalitou a predovšetkým dlhodobou životnosťou.

Ak by ste si vybrali kamenný obklad, pravdepodobne by ste po čase riešili praskliny v kamennom obklade. Pomôcť by vám mohli len najkvalitnejšie tmely, avšak neustále lepenie prasknutých obkladov nie je riešením.

Nové dekorácie

Nový vzhľad môže dodať vašej domácnosti správne vybraná dekorácia. Dôležité je však prispôsobovať nové dekorácie predovšetkým štýlu, v ktorom je celá domácnosť a daná miestnosť zariadená. Samozrejmosťou je, že nové dekorácie musia ladiť s dreveným nábytkom.

Čo sa týka dekorácii, stačí vymeniť závesy, obrazy, sošky a vázy a hneď priestor bude vyzerať lepšie.

Ak preferujete minimalistický štýl, odporúčame vám výrobu, resp. kúpu drevených písmeniek, z ktorých si vyskladáte slová ako napríklad HOME, RELAX, LOVE. Nič nepokazíte ani jednoduchými čírymi vázami, do ktorých umiestnite konáriky s púčikmi, resp. lúčne kvety.

Nové zariadenie na balkóne

Ak je súčasťou vášho rodinného domu balkón, odporúčame vám zainvestovať do nového zariadenia na balkón, vrátane nových balkónových dverí. Ak máte staré balkónové dvere, odporúčame vám nahradiť ich modernejšími plastovými balkónovými dverami, ktoré odolávajú vrtochom počasia a ľahko sa ovládajú. Ďalej skúste investovať do ratanového nábytku a do závesných hojdačiek.

Modernizácia rodinného domu sa dá zvládnuť aj bez pomoci dizajnérov. Stačí si prejsť pár zaujímavých časopisov s článkami zameranými na modernizáciu a inšpirovať sa nimi. Niekedy stačia len malé zmeny a interiér domácnosti bude vyzerať modernejšie.

 

Komentáre ( 0)