Aby Vaše vlasy boli maximálne spokojné

16. 07 2019 09:00 | TS
Aby Vaše vlasy boli maximálne spokojné
Aby Vaše vlasy boli maximálne spokojné Foto: TS

Žijeme v dobe, keď možno viac ako inokedy spoločnosť kladie dôraz na zdravie...

Starostlivosť nadovšetko

Žijeme v dobe, keď možno viac ako inokedy spoločnosť kladie dôraz na zdravie, zdravý životný štýl, každodenný pohyb, cvičenie a pod. A hoci nemáme času nazvyš, snažíme sa svojmu telu dopriať čo najlepšiu starostlivosť. A jej súčasťou sú aj naše vlasy. Starostlivosť o vlasy je veľmi dôležitá, a preto by sme ju nemali v žiadnom prípade podceňovať.

Nie každý z nás sa narodil pod šťastnou hviezdou a môže povedať, že má kvalitné a zdravé vlasy, o ktoré sa nemusí príliš starať. Väčšinou opak je pravdou. Čo nám nenadelila príroda, o to sa musíme postarať sami.

Zopár tipov pre zdravé vlasy

Nie nadarmo sa hovorí, že vlasy sú korunou krásy, pretože ako prvé si na človeku všímame práve jeho účes. Či chceme alebo nie, jednoducho nám oči zalietavajú na vlasy a platí to aj opačne. Aj my druhých zaujmeme svojím účesom a vzhľadom vlasov. Ako dosiahnuť také vlasy, ktoré by boli tou našou korunou krásy? Ponúkame Vám niekoľko dôležitých pravidiel, ktoré je potrebné dodržiavať, aby sa dostavil žiadaný úspech.

Základným pravidlom je umývanie vlasov. Ale zďaleka to ním nekončí. Je to jeden z rozhodujúcich faktorov ovplyvňujúcich vzhľad vlasov v budúcnosti. Z toho dôvodu je veľmi dôležité umývať vlasy dôkladne a podľa potreby aj každý deň.

Určite všetci veľmi dobre poznáme tzv. „výbuch" na hlave alebo „hniezdo." Stačí jeden pohľad do zrkadla a sme bez nálady. Našťastie môžeme vtedy siahnuť po féne, kulme alebo žehličke na vlasy a upraviť si ich do žiadanej podoby. Ale ako sa hovorí, všetkého veľa škodí, a preto by sme aj týchto vlasových pomocníkov mali používať opatrne a s rozumom. Vlasy môžu oslabiť aj prudké slnečné lúče, najviac citlivé na slnko sú mokré vlasy. Preto by sme sa mali vyhýbať príliš dlhému pobytu na slnku.

To najlepšie pre Vaše vlasy

Pravdepodobne neexistuje človek, ktorý by aspoň raz začas nesiahol po vlasovej kozmetike. Používame ju všetci, niektorí menej, iní zasa pravidelne. Vlasovú kozmetiku by sme mali vyberať podľa typu našich vlasov. Najčastejšie nájdeme vlasové prípravky na mastné, suché alebo zmiešané vlasy. Ak by sme nemali istotu o type svojich vlasov, môžeme sa poradiť s našim kaderníkom alebo kaderníčkou.

Existuje veľa vlasovej kozmetiky v kamenných obchodoch aj v e-shopoch. Podstatné je nájsť obchod, ktorého vlasové prípravky nám budú najviac vyhovovať. Ak hľadáte to najlepšie pre svoje vlasy, vyskúšajte napríklad Deliashop.sk, v ktorom nájdete rôzne šampóny, kondicionéry, masky, zábaly na vlasy a tiež aj výživné a regeneračné prostriedky.

Komentáre ( 0)