Slováci si zamilovali nový spôsob platenia: Karty nahrádzajú mobily a hodinky

07. 08 2019 09:00 | PR článok
Slováci si zamilovali nový spôsob platenia: Karty nahrádzajú mobily a hodinky
Slováci si zamilovali nový spôsob platenia: Karty nahrádzajú mobily a hodinky

Slovensko patrí medzi svetových lídrov v oblasti využívania špičkových a bezpečných platobných technológií. Chceme žiť pohodlne bez peňaženky!

Prispela k tomu aj spoločnosť Edenred, globálny líder v oblasti platobných riešení pre pracujúcich, ktorá najskôr nahradila papierové stravné lístky bezkontaktnou platobnou kartou Ticket Restaurant® a teraz sa spojila s gigantom Apple, aby sa za obed či kávu dalo platiť jednoduchým priložením iPhonu či iWatchu.

„Kartu či peňaženku si môžete zabudnúť, ale svoj telefón nikdy nezabudnete. Odteraz je možné platiť za obed prostredníctvom iPhone alebo iWatch značky Apple u všetkých partnerov akceptujúcich bezkontaktnú platbu stravovacou kartou Ticket Restaurant®," povedal Cyrille Favel, generálny riaditeľ Edenred Slovakia.

Ekonomické a ekologické

Applepay_do textu_2.jpg
 

Podľa aktuálneho prieskumu spoločnosti Mastercard platí až 90 % Slovákov bezkontaktne. Prispôsobili sa tomu aj reštaurácie a stravovacie zariadenia, vo väčšine z nich (97 %) sa dá platiť jednoduchým priložením karty, mobilu alebo iSO hodiniek. Je to ekonomické, rýchle aj ekologické. Platba prostredníctvom digitálnej technológie pomáha znížiť až 64 % skleníkových plynov a šetrí 86 % zdrojov počas celého životného cyklu produktu.

„Prudký nárast mobilných platieb je dôkazom, že ľudia si tento spôsob platenia veľmi obľúbili. Používanie stravovacích kariet je tak ešte rýchlejšie, jednoduchšie a bezpečnejšie," doplnil Michal Čarný, riaditeľ Business Development spoločnosti Mastercard pre Českú republiku, Slovensko a Rakúsko.

Sme medzi prvými

Applepay_do textu_3.jpg
 

Slovensko patrí vďaka spoločnosti Edenred medzi prvé krajiny na svete, kde sa dá za obedy platiť bezkontaktne kartou alebo iOS zariadením. „Snažíme sa neustále inovovať naše služby a prinášať bezpečné technologické riešenia, ktoré zákazníkom denne uľahčia život. Takouto pridanou hodnotou je aj služba Apple Pay, ktorá je ďalším krokom našej komplexnej stratégie digitalizácie. Jej dosiahnutím sme sa stali jednou z prvých spoločností na Slovensku, ktoré umožňujú platby cez zariadenia Apple," dopĺňa generálny riaditeľ spoločnosti Edenred Slovakia, Cyrille Favel. Takáto platba je nielen rýchla a pohodlná, ale aj veľmi bezpečná. Ak používate kreditnú alebo debetnú kartu s Apple Pay, skutočné čísla kariet nie sú uložené v zariadení ani na serveroch Apple. Namiesto toho sa k platbe priradí jedinečné číslo účtu zariadenia, ktoré sa zašifruje a bezpečne uloží na bezpečnostnom prvku zariadenia. Každá transakcia je navyše autorizovaná jednorazovým jedinečným dynamickým bezpečnostným kódom.

 

Komentáre ( 0)