Je tu Scala. Novinka, ktorá očarí vzhľadom aj technológiou

13. 08 2019 17:00 | PR článok
Je tu Scala. Novinka, ktorá očarí vzhľadom aj technológiou
Je tu Scala. Novinka, ktorá očarí vzhľadom aj technológiou Foto: Martin Cyprian
SCALA
SCALA
SCALA

SCALA je plná najmodernejších technológií, ktoré ocení naozaj každý.

Novinka od značky ŠKODA pritiahne pohľady takmer každého. Pripravte sa na zvedavé otázky o tom, čo to máte za auto, ak ho odparkujete niekde v meste. S vysokou pravdepodobnosťou sa nevyhnete ani žiadostiam o to, aby ste ukázali interiér auta. Niet divu, SCALA je skrátka krásna.

Spredu ju charakterizujú nízke predné svetlomety, zozadu zasa nápis ŠKODA namiesto loga. Nápis vyzerá naozaj štýlovo a ešte viac vynikne na predĺženom skle piatych dverí. Nechýbajú ani moderné osemnásťpalcové aerodynamické kolesá z ľahkej zliatiny.

Škoda SCALA
Foto: Martin Cyprian
 

Krása nie je všetko, SCALA ponúka aj komfort

Hovorí sa, že krása nie je všetko. ŠKODA si to veľmi dobre uvedomuje a preto v aute skĺbila nielen emocionálny dizajn, ale pridala aj svoju povestnú vysokú funkčnosť. Veľkorysý priestor je to, čím ŠKODA vo svojom segmente dominuje a ničí konkurenciu. Keď si do nej po prvý raz sadnete, príjemne vás prekvapí pocit priestrannosti interiéru, v ktorom vás nič neobmedzuje. A čo batožinový priestor? Najväčší vo svojej triede, s objemom 467 l. Kolobežky, bicykle či nákup, SCALA zhltne všetko.

Špičková bezpečnosť

Škoda SCALA
Foto: Martin Cyprian
 

Tá je, samozrejme, prvoradá. ŠKODA SCALA si vás dokonale získa technológiami, ktoré dbajú na vašu bezpečnosť. Deväť ponúkaných airbagov dopĺňa množstvo asistenčných systémov, ktoré v tejto triede áut bežné nie sú. Asistent zmeny jazdného pruhu, asistent stráženia jazdných pruhov či Front Assist vrátane funkcie núdzovej brzdy a prediktívnej ochrany chodcov sú len ukážkou toho, čo všetko v aute môžete mať.

Na výber benzínový aj dieselový motor

SCALA má riešenie pre každého. V ponuke si môžete vybrať jeden z troch benzínových TSI motorov s objemom 1,0 a 1,5 l a jedného naftového motoru 1,6 TDI. Čo sa týka výkonu, k dispozícii máte motorizácie od 70 do 110 kW (95 až 150 k). Kombinovať ich môžete s manuálnou päť a šesť stupňovou prevodovkou, alebo si môžete zvoliť automatickú sedemstupňovú prevodovku DSG.

Jednoduché riešenia na každý deň

Bežné Simply Clever prvky dostali v SCALE "upgrade". Starou známou je škrabka na ľad, ktorou teraz jednoducho zmeriate aj hĺbku dezénu. Aký je to malý zázrak, chápe každý, kto už zúfalo zháňal škrabku a napokon musel použiť napríklad platobnú kartu. Prvýkrát sú v tejto triede ponúkané elektricky ovládané piate dvere. Oceníte ich, keď máte plné ruky, stačí stlačiť tlačidlo.

SCALA je jedno príjemné, krásne a komfortné vozidlo. Je to plnohodnotné rodinné auto, na ktoré sa môžete spoľahnúť a navyše sa vám neokuká. ŠKODA urobila ďalší krok tým správnym smerom.

Komentáre ( 0)